Bp Długosz: „Legalna” aborcja to też zabójstwo

Piąte przykazanie: Nie zabijaj! - obowiązuje nas w całej rozciągłości, bez względu na to, jakie są ustawy naszego Sejmu – powiedział KAI bp Antoni Długosz komentując fakt, że w Polsce wzrasta ilość aborcji dzieci zagrożonych niepełnosprawnością lub nieuleczalna chorobą.

W ubiegłym roku było ich 614, o 103 więcej niż w roku poprzednim. 95, 8 proc. dzieci poddawanych aborcji w łonie matek, jest zabijana w Polsce z powodu zagrożenia niepełnosprawnością lub nieuleczalną chorobą.

Dodał, że 5-te przykazanie: Nie zabijaj! - obowiązuje nas w całej rozciągłości, bez względu na to, jakie są ustawy naszego Sejmu. „A zatem dokonywanie aborcji dziecka w przypadku kiedy badania prenatalne wskazują na to, że jest ono zagrożone chorobą lub niepełnosprawnością” – jest niedopuszczalne i zawsze będzie zbrodnią oraz grzechem ciężkim.

Bp Długosz - który jest delegatem Episkopatu ds. ruchu „Wiara i światło” tworzącego
wspólnoty z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie – wyjaśnił, że od początku posługi kapłańskiej, a później biskupiej, szczególną uwagę zwraca na ludzi specjalnej troski: osoby upośledzone fizycznie bądź intelektualnie.

„Musimy pamiętać, że człowiek niepełnosprawny jest po pierwsze darem od Pana Boga, a po drugie zadaniem dla nas. Darem dlatego, abyśmy w kontekście jego sytuacji umieli pokazać autentyczna miłość, a zadaniem, byśmy umieli służyć tym, którzy są w potrzebie” – wyjaśnił biskup.

Wyjaśnił przy okazji, że istotnym zadaniem dla Kościoła jest, by przygotowując młodych do małżeństwa w ten sposób ich formować, aby byli przygotowani do przyjęcia dziecka, nawet jeśli będzie ono niepełnosprawne lub nieuleczalnie chore. „Młodych trzeba formować w zakresie zobowiązań wynikających nie tylko z Dekalogu, ale po prostu z faktu człowieczeństwa” - skonstatował.

Bp Antoni Długosz jest biskupem pomocniczym częstochowskim, a także doktorem habilitowanym katechetyki. Jest delegatem KEP ds. młodzieży nieprzystosowanej społecznie oraz delegatem KEP ds. ruchu „Wiara i światło”. Jest autorem wielu piosenek i książek dla dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
 • Maciej
  04.11.2011 19:49
  Ks. Twardowski.
  Do moich uczniów”
  „Uczniowie moi, uczennice drogie
  ze szkół dla umysłowo niedorozwiniętych,
  Jurku z buzią otwartą, dorosły głuptasie -
  gdzie się teraz podziewasz, w jakim obcym tłumie -
  czy ci znów dokuczają, na pauzie i w klasie -
  Janko Kąsiarska z rączkami sztywnymi,
  z nosem, co się tak uparł, że pozostał krótki -
  za oknem wiatr czerwcowy z pannami ładnymi
  Pamiętasz tamtą lekcję, gdym o niebie mówił,
  te łzy, co w okularach na religii stają
  - właśnie o robotnikach myślałem z winnicy,
  co wołali na dworze: Nikt nas nie chciał nająć
  Janku bez nogi prawej, z duszą pod rzęsami
  - garbusku i jąkało - osowiały, niemy -
  Zosiu, coś wcześnie zmarła, aby nóżki krzywe
  - szybko okryć żałobnym cieniem chryzantemy
  Wiecznie płaczący Wojtku i ty, coś po sznurze drapał się,
  by mi ukraść parasol, łobuzie,
  Pawełku z wodą w głowie, stary niewdzięczniku,
  coś mi żabę położył na szkolnym dzienniku

  Czekam na was, najdrożsi, z każdą pierwszą gwiazdką
  z niebem betlejemskim, co w pudełkach świeci-
  z barankiem wielkanocnym - bez was świeczki gasną
  i nie ma żyć dla kogo.

  Ten od głupich dzieci”*


 • Adam
  04.11.2011 20:33
  Dziękuję bardzo Ks.Biskupowi z serce i wolę głoszenia Prawdy.Dziękuję tez i popieram wszystkich forumowiczów, którzy zamieścili swoje opinie i zdania w obronie życia niernarodzonych.Poruszają serce.Krople drążą skały.
 • Nika
  05.11.2011 13:03
  Bo w Dekalogu pisze jasno: Nie zabijaj. I kropka, tam nie ma później żadnego: ale, chyba że itd.
 • MYSZKA12
  05.11.2011 17:04

  ZGADZAM SIE Z BISKUPEM DLUGOSZEM ZE ABORCJA JEST GRZECHEM CIEZKIM NIE WYOBRAZAM SOBIE ZEBYM JA JAKO OSOBA GLEBOKIEJ WIARY MIALA ZROBIC COS TAK OHYDNEGO NIE WIEM JAK KOBIETY KTORE USUWAJA CIAZE MOGA SPAC SPOKOJNIE

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11