Nowa ewangelizacja dla Barcelony

Nowej ewangelizacji i solidarności potrzebuje w ciągu najbliższych lat archidiecezja Barcelony. Wskazuje na to prezentując nowy program duszpasterski kard. Lluís Martínez Sistach. Zaprasza on zaprasza chrześcijan do odnowy wiary, a także do uczynienia Kościoła bardziej otwartym i misyjnym.

List zapowiada zorganizowanie wiosną w Barcelonie tzw. „Dziedzińca pogan”, który będzie poświęcony wierze i pięknu w oparciu o bazylikę Świętej Rodziny. Ponadto w Wielkim Poście 2012 r. stolica Katalonii weźmie udział w Misji Wielkich Miast. Odbędzie się ona jednocześnie w dwunastu miastach europejskich, w tym także w Warszawie.

Kard. Martínez Sistach zwraca w liście szczególną uwagę na panujący kryzys ekonomiczny. „Blisko 5 mln bezrobotnych w naszym kraju to liczba przerażająca, która ukazuje powagę sytuacji. Wymaga ona, aby w Unii Europejskiej i w świecie rządy, partie polityczne, związki zawodowe i grupy społeczne podjęły bardziej wspólnotowe działania, aby odkryć przyczyny kryzysu i znaleźć rozwiązania”.

Dokument inspiruje nauczanie Benedykta XVI. Zachęca do promowania wiary w świecie pluralistycznym i zsekularyzowanym. Mocny akcent pada na dialog wiary z kulturą oraz wierzących z niewierzącymi. Kard. Martínez Sistach zaprasza chrześcijan do odnowy wiary, a także do uczynienia Kościoła bardziej otwartym, gościnnym, ewangelizującym i misyjnym.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7