Do wspólnej modlitwy można włączyć się, korzystając z modlitw dostępnych na internetowej stronie inicjatywy.
Specjalny wysłannik UNESCO pojedzie w styczniu do Stambułu, by sprawdzić, jakie zmiany wprowadziły władze tureckie w zamienionych na meczety muzeach – byłych świątyniach chrześcijańskich: Hagia Sophia i Chora.
"Nedal Abu Tabaq był człowiekiem dialogu, w który angażował się całym sobą" - napisał bp Damian Muskus OFM o zmarłym w niedzielę w wyniku COVID-19 muftim.
Franciszek skierował list do patriarchy Bartłomieja z okazji święta Andrzeja Apostoła, patrona Patriarchatu.
Decyzja podyktowana jest kryzysem sanitarnym.
Wczoraj rano Rada Stanu dała rządowi trzy dni na zmianę dotychczasowych rozporządzeń.
To jeden z najkrwawszych ataków w ostatnim czasie.
W ponad 200 argentyńskich miastach odbyły się demonstracje przeciwko projektowi prezydenckiego prawa legalizującego aborcję na życzenie.
Kontrakty te są jednak z reguły zawierane ze szkodą dla lokalnej społeczności.
Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy. Z powodu pandemii wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.
Przygotowania do ŚDM, program formacyjny dla młodzieży oraz najbliższe spotkanie Taize - to główne tematy XVII Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które z powodu pandemii odbyło się w tym roku on line. Wzięło w nim udział ponad 70 uczestników ze wszystkich diecezji w Polsce.
Mszę św. w intencji pracowników kopalń i ich rodzin odprawił w parafii Podwyższenia Krzyża w Katowicach abp Wiktor Skworc. Eucharystia była elementem tegorocznych obchodów święta górników - Barbórki - które przypada w najbliższy piątek.
Caritas Internationalis uruchomiła trzyletni program pomocy dla burundyjskich uchodźców w Rwandzie. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla kobiet i osób w podeszłym wieku.
Wierni z parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Tokio uczcili pamięć katolików, którzy oddali życie za wiarę prawie 400 lat temu. Pielgrzymkę śladami męczenników z Edo zorganizowali również mieszkający w Tokio Polacy.
EcoOne, agenda Ruchu Focolari została tegorocznym laureatem Akademii Kronos. EcoOne to „sieć profesorów, naukowców i nauczycieli, którzy zajmują się naukami o środowisku naturalnym, a zarazem chcą pogłębić swą wiedzę naukową dzięki humanistycznej interpretacji problemów ekologicznych”.
Pandemiczny kryzys stawia nas w sytuacji, która pod pewnymi względami jest podobna do tego, co przeżywała Europa po II wojnie światowej.
„Nasz Bóg jest Bogiem, który przychodzi: nie zawodzi naszego oczekiwania” – powiedział Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański.
Wraz z rozpoczęciem Adwentu rusza "Troska – adwentowa akcja charytatywna", której organizatorem jest Fundacja "Malak". W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane Mazowieckiemu Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu.
- Adwent to czas, aby przypomnieć sobie o bliskości Boga, który do nas zstąpił - powiedział papież Franciszek podczas Mszy w bazylice św. Piotra w Watykanie, którą celebrował razem z 11 spośród 13 nowo mianowanych dzień wcześniej kardynałów.
Metropolita krakowski w liście na Adwent 2020 r. przypomina, że żadne dziecko nie może być ciężarem ani zagrożeniem.