O "Orędziu Boga miłosiernego" dyskutowali wczoraj w Krakowie przedstawiciele judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Odbył się tam kolejny "Dziedziniec Dialogu".
Przesłanie Benedykt XVI otworzyło 16 listopada Dziedziniec Pogan, organizowany przez Papieską Radę ds. Kultury we współpracy z Kościołem katolickim Portugalii i kilkoma innymi instytucjami w trym kraju.
Znaczny rozgłos we Włoszech wzbudziła kolejna edycja „Dziedzińca pogan” – inicjatywy Papieskiej Rady Kultury na rzecz dialogu z niewierzącymi. Tym razem imprezę zorganizowano w sercu katolickiej Italii – Asyżu.
Tym razem na północy, Dziedziniec Pogan rzuca wyzwanie ojczyźnie Nagród Nobla: centralnym tematem dwudniowych obrad w Sztokholmie jest bowiem relacja między nauką a wiarą.
O prawdziwym dialogu i idei dziedzińca pogan z bp. Grzegorzem Rysiem rozmawia Piotr Legutko.
Piękno i transcendencja były tematem kolejnej edycji „Dziedzińca pogan”, który tym razem odbył się w Barcelonie. Wziął w nim udział jej pomysłodawca, kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury.
Stolica Apostolska marzy o Dziedzińcu Pogan w Jerozolimie, a zatem w jego pierwotnym, źródłowym miejscu. Ujawnił to główny wykonawca papieskiego pomysłu na dialog z niewierzącymi, kard. Gianfranco Ravasi.
Głoś Dobrą Nowinę z uśmiechem - zachęcali znani polscy dziennikarze rzeczników prasowych instytucji kościelnych
Kościół chce ewangelizować inne kultury – czy takie działanie nie może być odebrane jako agresja? Jak porozumieć się ze współczesnym światem – na te i inne pytania odpowiadał w wywiadzie dla TVP1 kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury.
W Tiranie rozpoczął się kolejny etap tzw. Dziedzińca Pogan, czyli dialogu Kościoła z ateistami.