Jak głosić Chrystusa, to z uśmiechem

Głoś Dobrą Nowinę z uśmiechem - zachęcali znani polscy dziennikarze rzeczników prasowych instytucji kościelnych

Uczestniczyli oni w warsztatach, które zakończyły się dzisiaj w ośrodku rekolekcyjno-wypoczynkowym diecezji radomskiej w Turnie koło Białobrzegów Radomskich. Rzecznicy poznawali m. in. techniki korzystania z portali społecznościowych w ewangelizacji.
W spotkaniu uczestniczyła Brygida Grysiak z TVN24. Dzieliła się swoim doświadczeniem zawodowym z uczestnikami szkolenia. - Ci, którzy mówią w imieniu Kościoła muszą przede wszystkim wiedzieć, że mają rację. A kiedy ją mają, mogą się uśmiechać. Marzę o twarzy Kościoła, która mówi o wartościach fundamentalnych, wartościach dla wszystkich ważnych w prosty sposób. To najpiękniejsze świadectwo wiary, mówienie o wartościach z uśmiechem. A więc taki mój apel do rzeczników: dobrem zło zwyciężaj - powiedziała dziennikarka TVN24.

W podobnym tonie wypowiedział się Piotr Czyszkowski z TVP 1. - Jako dziennikarz oczekuję od rzeczników tych instytucji obrazu Kościoła radosnego. Owszem, są sytuacje trudne, które trzeba komentować. Ale z drugiej strony Kościół to również działalność charytatywna, która za mało jest pokazywana - powiedział dziennikarz Telewizji Polskiej.

Podczas trzydniowych warsztatów wiele uwagi poświęcono portalom społecznościowym w codziennej misji Kościoła oraz promocji dzieł Kościoła w sieci. Mówił o tym m.in. ks. dr Józef Kloch, rzecznik KEP. - Najprawdopodobniej w przyszłym roku strony internetowe kościelnych instytucji poddamy swego rodzaju audytowi, aby były jak najlepsze i chętniej przeglądane oraz czytane - powiedział ks. Kloch. Jednocześnie zaapelował do duszpasterzy, aby byli prawdziwymi animatorami wykorzystywania najnowszych technologii w parafiach. - Tutaj przede wszystkim powinna być większa aktywność świeckich, aby swoim językiem posługiwali się na tych płaszczyznach - powiedział ks. Kloch. Dodał, że portale społecznościowe są wymarzoną platformą do ewangelizacji.

Uczestnicy warsztatów uczyli się także prawidłowego występowania przed kamerą telewizyjną. W szkoleniu uczestniczyło ok. 70 osób.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6