Dziedziniec Pogan w Portugalii

Przesłanie Benedykt XVI otworzyło 16 listopada Dziedziniec Pogan, organizowany przez Papieską Radę ds. Kultury we współpracy z Kościołem katolickim Portugalii i kilkoma innymi instytucjami w trym kraju.

To kolejne międzynarodowe spotkanie ludzi wierzących i niewierzących odbywa się tym razem w dniach 16–17 bm. w Guimarães i Braga. Tekst przesłania Ojca Świętego odczytała Isabel Varanda, odpowiedzialna za przebieg portugalskiej edycji Dziedzińca, podczas otwarcia imprezy w Auli Uniwersytetu Minho w Guimarães - tegorocznej Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Papież zwrócił się do ”wierzących i niewierzących”, aby przypomnieć im o „świętości życia”, nawiązując do tematu wybranego przez organizatorów spotkania w Guimarães: "Wartość życia". „Nawet pośród trudności i niepewności każdy mężczyzna i kobieta mogą dojść do poznania świętości ludzkiego życia w prawie naturalnym, wpisanym w sercu” - zauważył Ojciec Święty. „Każdy z nas jest owocem myśli Boga” - dodał i podkreślił, że „Bóg kocha wszystkich”.

Metropolita Bragi abp Jorge Ortiga w przemówieniu do obecnych stwierdził, że "w przeciwieństwie do aren rzymskich, z tej areny dialogu wszyscy wyjdą zwycięsko”. Wezwał do złagodzenia „zaraźliwego skandalu ludzkiej nędzy”, aby można było wyjść z „mentalności opozycji”. Mówca wspomniał o znaczeniu nowej mentalności w „ramach pluralizmu, rozumianej wyłącznie w obronie człowieka i dzieła stworzenia”. Wobec kryzysu „Kościół pragnie opuścić swoje mury, aby prowadzić dialog z kulturą” i aby zaoferować „odpowiedzialną nadzieję dla Portugalczyków” - zapewnił arcybiskup.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6