Bronią ks. Natanka

List w obronie ks. dra hab. Piotra Natanka został umieszczony na stronie internetowej kapłana. Skierowany jest do abpa Migliore. Pod listem do tej pory podpisało się 1400 wiernych z Polski i z zagranicy.

– Zagrożeniem dla Polskiego Kościoła nie jest ks. Piotr Natanek, czy jemu podobni kapłani, ale Hierarchia Kościelna – napisano w liście.

Ks. Natanek wypowiedział posłuszeństwo podczas Mszy św., którą odprawił w ub. sobotę w pustelni Niepokalanów w Grzechyni, po tym jak 22 lipca kard. Stanisław Dziwisz wystosował do wiernych archidiecezji krakowskiej komunikat, w którym poinformował, że nakłada na kapłana karę suspensy za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo, „polegające na uporczywym głoszeniu przezeń niezgodnych z nauką Kościoła poglądów dotyczących królowania Jezusa Chrystusa, opartych na prywatnych objawieniach oraz inspirowanych obcymi nauce Kościoła doktrynami sekt eschatologicznych”.

Metropolita krakowski wyjaśnił także, że jeśli ksiądz podporządkuje się wydanym poleceniom, podejmie drogę pokuty i naprawy wyrządzonego zła, może prosić o zwolnienie z kary.

– Z ogromną przykrością informujemy Ekscelencję o ciągłych atakach przez Hierarchów Kościoła, w tym Arcybiskupa Krakowskiego na Ks. Piotra Natanka – napisano w liście do nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore, opublikowanym na stronie internetowej ks. Piotra Natanka.

– My wierni Kościoła Katolickiego nie lękamy się Ks. Piotra Natanka, jak nam sugerują, ale Hierarchów Kościoła Katolickiego wprowadzających „nowości” w Kościele i odciągających nas od Świętej Tradycji Kościoła – czytamy w liście, w którym poproszono nuncjusza apostolskiego o zainteresowanie się sprawą ks. Natanka i o spotkanie.

Pod listem znajduje się dopisek: „Do wiadomości: Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI”.

Kara suspensy to kolejne działania krakowskiej kurii w sprawie ks. Natanka. W marcu 2010 r. kuria informowała, że z powodu kontrowersyjnych wypowiedzi kapłana i na podstawie negatywnej opinii komisji teologicznej, metropolita krakowski zawiesił ks. Natankowi zgodę na prowadzenie pracy naukowej na uczelniach i ograniczył działalność duszpasterską do parafii zamieszkania, zakazał publicznych wystąpień i rozprowadzania nagrań audio i wideo. Hierarcha zakazał działalności duszpasterskiej w ośrodku Pustelnia Niepokalanów w Grzechyni.

Pod koniec maja br. krakowska kuria zwracała uwagę, że ks. Natanek mimo upomnień „nadal rozpowszechnia dziwne i nieprawdziwe teologicznie poglądy” i ostrzegała osoby, które aktywnie włączają się w działalność kapłana.

Ksiądz Natanek jest m.in. jednym z głównych zwolenników ruchu dążącego do intronizacji Chrystusa na Króla Polski. W lutym 2010 r. opublikował „List Otwarty do Biskupów Polskich, Prezydenta Rzeczypospolitej i Premiera Rządu Rzeczypospolitej”, w którym wzywał do uroczystego uznania Jezusa za Króla Polski i uznania nadrzędności „Prawa Bożego” nad prawem publicznym.

W Grzechyni znajduje się założony przez niego ośrodek rekolekcyjny Pustelnia Niepokalanów. Działa także telewizja internetowa, która transmituje Msze św. oraz nagrania z rekolekcji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8