Benin czeka na papieża

Benedykt XVI przekaże w Beninie orędzie pojednania, sprawiedliwości i pokoju wszystkim krajom Czarnego Lądu. Jego przesłanie skierowane będzie nie tylko do chrześcijan, ale do wszystkich ludzi dobrej woli.

Wskazał na to bp Eugène Cyrille Houndékon, ordynariusz benińskiej diecezji Abomey, prezentując w imieniu episkopatu listopadową pielgrzymkę Papieża. Kościół w tym kraju odlicza już dni do tego wydarzenia, a organizatorzy spodziewają się, że weźmie w nim udział co najmniej pół miliona ludzi nie tylko z Beninu, ale także z krajów ościennych.

Ogłoszenie posynodalnej adhortacji apostolskiej, obchody 150-lecia ewangelizacji tego zachodnioafrykańskiego kraju oraz przypomnienie postaci niezwykle zasłużonego dla Kościoła, a pochodzącego właśnie z Beninu kard. Bernardina Gantina, to według bp. Houndékona główne motywy papieskiej pielgrzymki. Jednocześnie, jak zauważa, ważne jest to, że przez trzy dni pobytu Benedykta XVI w Beninie oczy całego świata będą zwrócone na ten kraj, co może pomóc w jego promocji na arenie międzynarodowej jak o „państwa pokoju, zgody i porozumienia”. Przypominając słowa Ojca Świętego, że Afryka stanowi duchowe płuco ludzkości, beniński biskup zaapelował do wszystkich Afrykańczyków o modlitwę w intencji owoców papieskiej podróży, a do samych Benińczyków o aktywne i solidarne włączenie się w jej organizację.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9