Na tym Przystanku czeka szczęście

Do udziału w XIII „Przystanku Jezus”, który odbywać się będzie w Kostrzynie nad Odrą od 31 lipca do 7 sierpnia zaprasza młodzież biskup zielonogórsko-gorzowski Stefan Regmunt. Przebywający 27 czerwca z wizytą w Gorzowie Wielkopolskim szef festiwalu rockowego „Przystanku Woodstock” Jerzy Owsiak, w rozmowie z KAI powiedział, że współpraca z organizatorami „Przystanku Jezus” układa się coraz lepiej a od dwóch lat jest - w jego ocenie - bardzo dobrze.

„Przystanek Jezus” skupia młodych ewangelizatorów, którzy poprzez modlitwę, udział we Mszach św. i konferencjach przygotowują się do spotkania z uczestnikami rockowego festiwalu „Przystanek Woodstock”, który w tym roku odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia.

Zapraszając młodych ewangelizatorów, bp Regmunt przypomina w okolicznościowym liście pasterskim, iż "wielokrotnie byli świadkami przemiany serc rówieśników na skutek głoszenia im Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie”. Rekolekcje dla ewangelizatorów z „Przystanku Jezus” poprowadzi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

Przebywający 27 czerwca z wizytą w Gorzowie Wielkopolskim szef festiwalu rockowego „Przystanku Woodstock” Jerzy Owsiak, w rozmowie z KAI powiedział, że współpraca z organizatorami „Przystanku Jezus” układa się coraz lepiej. „Mamy bardzo dobre kontakty, spotykamy się i rozmawiamy. Poznaliśmy propozycje i program „Przystanku Jezus”, który w tym roku chce poprowadzić swoją scenę.

Jerzy Owsiak wspomniał także o cennym spotkaniu ze śp. abp Józefem Życińskim. „To było wspaniałe spotkanie, bardzo mądre, bardzo dobre i niezwykle potrzebne dla ludzi młodych. Oni potrzebują żeby ktoś ich pokierował, dał im propozycje. Muszą czymś być natchnięci, czymś dobrym, czymś mądrym i myślę, że te spotkania tę rolę spełniają – powiedział Owsiak.

Inicjatorem i współtwórcą „Przystanku Jezus” jest ordynariusz diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej bp Edward Dajczak – ówczesny biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, na terenie której „PJ” i „Przystanek Woodstock” się odbywają.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11