Młodzi przepytają Papieża

W czasie wieczornego czuwania podczas Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie, które 20 sierpnia br. odbędzie się na lotnisku Cuatro Vientos, młodzież będzie zadawała Benedyktowi XVI pytania. Jak poinformował Yago de la Cierva, Dyrektor Wykonawczy Hiszpańskiego Komitetu Organizacyjnego, podczas spotkania odbędzie się również adoracja Najświętszego Sakramentu. Na tę okazję z Toledo zostanie przywieziona prawie trzymetrowa XVI-wieczna monstrancja.

 

Hiszpański Komitet Organizacyjny Światowego Dnia Młodzieży, który w Madrycie odbędzie się w dniach 16-21 sierpnia br. Przedstawił kilka szczegółów dotyczących jednego z głównych wydarzeń spotkania młodych z papieżem. Czuwanie na lotnisku Cuatro Vientos, 20 sierpnia, podzielone zostanie na dwie części. W pierwszej młodzi będą mogli zadać Benedyktowi XVI kilka pytań, by jak podkreślił Yago de la Cierva, „zainicjować dialog pomiędzy papieżem a młodymi ludźmi”. Na razie nie wiadomo czego dotyczyć będą pytania ani czy Benedykt XVI będzie wcześniej znał ich treść, by np. przygotować odpowiedzi.
Drugą część wigilii stanowiła będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Młodzież modlić się będzie przed prawie trzymetrową XVI-wieczną monstrancją, która na tę okazję sprowadzona zostanie z Toledo. Jej autorem jest znany złotnik Enrique de Arce. Do wykonania monstrancji użyto ponad 180 kg srebra i 20 kg złota, nie licząc drogocennych kamieni. Dzieło powstawało przez dziewięć lat. Obecnie monstrancja przechowywana jest w skarbcu katedry w Toledo i używana jest podczas dorocznej procesji Bożego Ciała w tym mieście.
Prócz tego, podobnie jak podczas Światowego Dnia Młodzieży w Sydney w 2008 r., Benedykt XVI zje obiad z jednym lub dwoma młodymi przedstawicielami każdego z pięciu kontynentów.
Hiszpański Komitet Organizacyjny poinformował również o obniżeniu ceny pakietów pielgrzyma dla hiszpańskich wolontariuszy z archidiecezji madryckiej. Do tej pory koszt takiego pakietu wynosił 45 euro - teraz tylko 30. Warto dodać, że pakiet pielgrzyma dla wolontariuszy międzynarodowych do 90 euro. Zniżki zastosowano także w odniesieniu do hiszpańskich uczestników spotkania. Jeśli zarejestrują swój udział w Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie od 1 do 30 czerwca mogą liczyć na 50-procentowy rabat w płatności za tzw. pakiet A4, który zawiera plecak pielgrzyma, kartę na bezpłatne przejazdy po mieście, wstęp na wszystkie spotkania z papieżem oraz wydarzenia kulturalne Festiwalu Młodych, nie zawiera jednak zakwaterowania, ani jedzenia. Pomysł ten ma zachęcić Hiszpanów do udziału w ŚDM w Madrycie. Podobne rozwiązania zastosowano podczas spotkania młodych z papieżem w Sydney w 2008 r.

Według ostatnich danych jak dotąd zarejestrowało się ok. 400 tys. uczestników ŚDM w Madrycie. W grupie tej jest ponad 10 tys. Polaków, w tym ponad tysiąc polskich wolontariuszy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7