Przedsiębiorczość w centrum Dnia Młodzieży w Senegalu

W Senegalu odbył się ogólnokrajowy Dzień Młodzieży. Organizowany jest on co pięć lat. W spotkaniu wzięło udział ponad 15 tys. młodych reprezentujących wszystkie senegalskie diecezje oraz delegacje z takich afrykańskich krajów, jak m.in. Gambia, Mauretania, Burkina Faso i Mali.

Dzień Młodzieży odbył się w największym sanktuarium maryjnym w Senegalu, leżącym w mieście Popenguine. Przez trzy dni młodzi spotykali się na modlitwie, słuchali katechez i dzielili swym świadectwem z rówieśnikami. Nowością tegorocznego spotkania było zorganizowanie forum przedsiębiorczości i warsztatów aktywizacji zawodowej. Przygotowano je we współpracy z senegalskimi przedsiębiorcami oraz agencją ds. rozwoju. Wskazano przy tej okazji, że inwestowanie w dobrą edukację dzieci i młodzieży oraz zapewnienie młodym szans rozwoju i formacji zawodowej przystosowanej do wyzwań współczesnych czasów stanowi jeden z ważnych czynników mogących postawić tamę migracji, która wciąż mocno dotyka krajów Zachodniej Afryki.

Arcybiskup Dakaru, który przewodniczył spotkaniu wskazał, że zadaniem zarówno państwa jak i Kościoła jest zrobienie wszystkiego, co w ich mocy, aby oszczędzić młodym „niewyobrażalnego cierpienia związanego z migracją”. Abp Benjamin Ndiaye wskazał, że pierwszym krokiem ku lepszej przyszłości Afrykanów jest zreformowanie systemu edukacji i uczynienie z niej nie towaru deficytowego, ale podstawowego dobra, z którego może korzystać każdy. Hierarcha wskazał, że zaangażowanie Kościoła nie może ograniczać się jedynie do sfery liturgicznej i duchowej, ale musi obejmować całego człowieka, także w jego wymiarze społecznym.

Ogólnokrajowe Dni Młodzieży odbywają się w Senegalu od 1996 r. Organizowane są co pięć lat. Obecne spotkanie przebiegało po hasłem: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9