Dramatyczny apel o modlitwę za Kościół w Chinach

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Benedykt XVI skierował do całego Kościoła dramatyczny apel o włączenie się w planowaną na 24 maja modlitwę w intencji Kościoła w Chinach, aby „pozostał jeden, święty, katolicki, wierny i wytrwały w nauce i dyscyplinie kościelnej”. Wezwał też o modlitwę za tamtejszych biskupów, aby „ich pragnienie trwania w jednym Kościele powszechnym było silniejsze od pokusy drogi niezależnej od Piotra”.

Jak wiadomo ostatnio władze komunistyczne ChRL zapowiedziały chęć udzielenia sakry nowym biskupom bez mandatu papieskiego. 24 maja obchodzona jest uroczystość liturgiczna Matki Bożej z Sheshan w pobliżu Szanghaju – patronki Chin.

Papież modlił się do Matki Bożej, aby pomagała w Chinach tym, tym, którzy są „omotani pokusą oportunizmu”. „Kościół w Chinach, zwłaszcza w tym czasie - powiedział Benedykt XVI - potrzebuje modlitwy Kościoła powszechnego. „Zachęcam nade wszystko chińskich katolików by modlili się nadal i coraz bardziej intensywnie... ale także wszystkich katolików świata. Modlitwa za Kościół, który jest w Chinach powinna być ich obowiązkiem - podkreślił papież.

Ojciec Święty przypomniał, że chińscy katolicy wiele razy zapewniali, iż chcą jedności z Kościołem powszechnym, z Najwyższym Pasterzem, z Następcą Piotra. „Poprzez modlitwę możemy wyprosić, aby Kościół w Chinach pozostał jeden, święty, katolicki, wierny i wytrwały w doktrynie i dyscyplinie Kościoła. Zasługuje on na naszą miłość”- zaapelował Benedykt XVI.

Papież przypomniał, że niektórzy biskupi cierpią i wywierany jest na nich nacisk w wypełnianiu posługi duszpasterskiej. Benedykt XVI zapewnił o swej bliskości względem nich. Wyraził też przekonanie, że przez modlitwę można wyprosić, aby pragnienie, by być w jedności Kościoła powszechnego przezwyciężyło pokusę drogi niezależnej od Piotra. Ojciec Święty zwrócił się do Matki Bożej, by oświeciła tych, którzy mają wątpliwości, przyciągnęła błądzących, pocieszyła strapionych, umocniła tych, którzy są omotani pokusą oportunizmu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10