W Poznaniu otwarto tzw. Miejsce Słowa - Wirtualny Wieczernik. To wyjątkowe miejsce, które umożliwia przeżycie Ostatniej Wieczerzy w wirtualnej rzeczywistości. - Dzięki specjalnym goglom każdy może przenieść się do innego wymiaru i spotkać się ze Słowem Bożym w nowej przestrzeni. Rekonstrukcja Wieczernika i nowoczesna technologia filmowa sprawiają, że widz znajduje się w samym centrum wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Po założeniu gogli VR odwiedzający siadają do stołu razem z apostołami i Panem Jezusem - opisuje Łukasz Połączak z Fundacji Miejsce Słowa.
Prezentowany film został nagrany w taki sposób, by jak najwierniej oddać prawdziwe historyczne wydarzenia. Podczas udziału w Ostatniej Wieczerzy, poznaje się oryginalne ubrania, naczynia, a nawet potrawy. - Naszym celem było oddanie ducha tamtego miejsca i czasu, ukazując wydarzenia, które wciąż są żywe w pamięci ludzi do dziś - podkreśla Połączak.
Przestrzeń, w której znajduje się Wirtualny Wieczernik, zlokalizowana jest w samym sercu Poznania, tuż obok Starego Rynku. - W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie wszyscy żyją w nieustannym zabieganiu, chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym ludzie mogą na chwilę się zatrzymać, wyciszyć i doświadczyć medytacji oraz spotkania ze Słowem Bożym w zupełnie nowym wymiarze - wyjaśnia Połączak.
Miejsce Słowa zostało podzielone na trzy przestrzenie. Pierwsza z nich stanowi swego rodzaju wprowadzenie, gdzie uczestnicy mogą zapoznać się z ideą dzieła, czytając napisy na drewnianych tablicach na ścianach. Następnie przechodzą do sali wyciszenia, gdzie w spokoju mogą usiąść, modlić się i czytać fragment Pisma Świętego przez około 10 minut. Później mogą doświadczyć biblijnych chwil, które medytowali, w wirtualnej rzeczywistości w sali VR.
Sam film trwa osiem minut, a całe doświadczenie zajmuje około 20 minut. Wstęp jest bezpłatny, z możliwością wsparcia fundacji i pomocy w utrzymaniu Wirtualnego Wieczernika oraz realizacji kolejnych fragmentów Ewangelii w rzeczywiści VR.
Fundacja Miejsce Słowa składa się z osób świeckich należących do Kościoła Katolickiego, a całość projektu została zrealizowana dzięki prywatnym środkom i darowiznom. Ewangelia w wirtualnej rzeczywistości jest dostępna w Poznaniu przy ul. Plac Wielkopolski 10/11, od środy do niedzieli, w godzinach od 11:00 do 19:00.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.miejsceslowa.pl.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Zaprezentowano orędzie na LIX Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
Czyli o nietypowych wyzwaniach podejmowanych przez zakonnice.
Zobacz wzruszający filmowy dokument o Słudze Bożej Helenie Kmieć. Dziś 8. rocznica jej śmierci.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.