Niemiecki biskup pod wrażeniem polskiej pomocy Ukraińcom

Chcę zobaczyć, jak to się dzieje, że blisko 4 miliony uchodźców zostało tutaj przyjętych – mówił abp Stefan Hesse.

Przyjechałem do Polski, ponieważ przybywa tu i jest przyjmowanych wielu uchodźców z Ukrainy. Chcę zobaczyć, jak to się dzieje, że blisko 4 miliony uchodźców zostało tutaj przyjętych – mówił abp Stefan Hesse, specjalny wysłannik Konferencji Episkopatu Niemiec, który odwiedził Przemyśl.

Hierarcha przyjechał ze współpracownikami do Przemyśla na spotkanie z abp Adamem Szalem – metropolitą przemyskim. Wcześniej w towarzystwie ks. Artura Jańca był w Leżajsku, gdzie mieści się centrum pomocy humanitarnej i magazyn Caritas, z którego jak dotąd wyjechało ponad 400 tirów pomocy humanitarnej.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem szczerości z jaką organizowana jest tutaj pomoc. Widziałem jak Kościół, księża, siostry zakonne i świeccy robili wszystko, aby przygarnąć ludzi i udzielić im pierwszej najpotrzebniejszej pomocy. Uchodźcy mogą tutaj zjeść napić się, udzielana jest im pomoc psychologiczna i opieka duszpasterska. Tę wielką sztafetę pomocy, jaką tu widziałem, uważam za imponującą i myślę, że my możemy korzystać z tego doświadczenia Kościoła w Polsce – mówił abp Hesse.

Abp Stefan Hesse wybiera się na Ukrainę, gdzie ma się spotkać we Lwowie z miejscowymi hierarchami, a także uchodźcami, którzy tam przebywają. Następnie uda się do Warszawy na spotkania z przedstawicielami organizacji humanitarnych i charytatywnych. Między innymi spotka się także z bp. Zadarko odpowiedzialnym duszpasterstwo imigrantów przy Konferencji Episkopatu Polski. – Jestem wdzięczny wszystkim, którzy są zaangażowani oddani sprawie – podsumował abp Hesse.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10