Abp Szewczuk: walka ze złem jest chrześcijańskim obowiązkiem

Siły ukraińskie utrzymują swoje pozycje w Lisiczańsku, największym mieście obwodu ługańskiego, znajdującym się wciąż pod kontrolą Ukrainy. „Wróg ostrzeliwuje każdy metr naszego kraju, który tylko jest w zasięgu jego artylerii. Stosuje tzw. «rakietowy terroryzm». Bez litości morduje cywilów, niszczy budynki mieszkalne i infrastrukturę miejską” – powiedział w swoim codziennym przesłaniu abp Światosław Szewczuk.

Przykładem aktu terrorystycznego jest wczorajsze zniszczenie przez Rosjan magazynu zboża w obwodzie dniepropietrowskim, który mógł uratować wiele istnień ludzkich podczas zbliżającej się zimy. „Bez miłosierdzia mordują każdego, kto w jakikolwiek sposób próbuje się im przeciwstawić. Ale my się nie poddamy, modlimy się, walczymy i trwamy. Naszymi modlitwami obejmujemy zwłaszcza obrońców ojczyzny” – zapewnił zwierzchnik ukraińskich grekokatolików.

„Wczoraj otrzymaliśmy wspaniałą nowinę. W ramach największej od początku wojny wymiany jeńców, do ojczyzny powróciło 144 naszych żołnierzy, w tym 95 obrońców miasta męczenników Mariupola i huty Azowstal. Dziękujemy Bogu za to, że ci nasi bohaterowie mogli powrócić do swoich domów. Najstarszy z nich ma 65 lat, najmłodszy 19. Większość jest ciężko ranna, niektórzy nie mają rąk, nóg, a są i tacy, którzy znajdują się na granicy życia i śmierci i potrzebują natychmiastowej opieki medycznej – powiedział abp Światosław Szewczuk. – To przykład tego, że Boża moc ujawnia się nawet w naszych słabościach, jak uczy Apostoł Paweł, a jest ona z tymi, którzy trwają przy prawdzie, aby czynić dobro. Boże, błogosław Ukrainę, jej bohaterskich obrońców, daj siłę wszystkim, którzy przeciwstawiają się złu i tym, którzy szukają u Ciebie mocy, by czynić dobro. Spraw, byśmy nieśli dobro całemu światu siłą i błogosławieństwem Ducha Świętego.“

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10