Muzułmanka oraz znany ewangelik przyjęli Komunię Świętą podczas Katholikentagu

Podczas niedawnego Katholikentagu (Dnia Katolików) w Stuttgarcie Komunię świętą przyjęli: pochodząca z Turcji i wyznająca islam przewodnicząca parlamentu krajowego Badenii-Wirtembergii Muhterem Aras z partii Zielonych oraz wieloletni członek rządów Angeli Merkel Thomas de Maizière, który jest ewangelikiem - podała agencja CNA.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Niemiec potwierdził w wypowiedzi dla CNA, że de Maizière przed Mszą zwrócił się w sprawie możliwości przyjęcia Komunii do przewodniczącego KEN bp. Georga Baetzinga, a następnie w trakcie Eucharystii przyjął z jego rąk Ciało Pańskie. Rzecznik zaznaczył , że nie ma jeszcze pełnej komunii kościelnej między Kościołem protestanckim i katolickim, a zatem nie ma wspólnej Komunii. Dodał przy tym, że "protestancki chrześcijanin, który zbadał samego siebie, podziela wiarę w obecności Jezusa Chrystusa w Najświętszej Eucharystii i przychodzi do Stołu Pańskiego, może przyjmować Komunię Świętą w zależności od przypadku”.

Podczas tego samego Katholikentagu muzułmanka Muhterem Aras przyjęła Komunię z rąk biskupa Rottenburga-Stuttgartu Gebharda Fuersta.

Sprawa wzbudziła zainteresowanie, ponieważ wiadomo, że w Kościele katolickim nikt nie może być dopuszczony do innych sakramentów, zanim nie przyjmie chrztu (a więc nie mogą być do nich dopuszczeni niechrześcijanie, np. muzułmanie). Co do udzielania sakramentów chrześcijanom innych wyznań, to Kodeks Prawa Kanonicznego daje pewną możliwość, ale bywa ona nadużywana. Chodzi tu o tzw. interkomunię, ale także udzielanie innych sakramentów. W Niemczech kwestia ta była głośna w 2018 r., gdy ukazały się wskazówki dotyczące udzielania Komunii świętej ewangelickim małżonkom katolików. Nie był to jednak oficjalny dokument Konferencji Episkopatu Niemiec. O wszystkich tych sprawach w poniższym tekście szczegółowo pisze ks. dr Tomasz Jaklewicz:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INTERKOMUNIA

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10