Co za kobieta! 6 czerwca zmarła baaardzo nietypowa zakonnica...

Szaleńczo jeździła samochodami, wydawała olbrzymie przyjęcia w najlepszych hotelach. Miała przy tym 10 dzieci. 6 czerwca zmarła jako karmelitanka w klasztorze amerykańskim Des Plaines.

Nazywała się Ann Russell Miller. Urodziła się 1928 r. Marzyła, żeby zostać zakonnicą, ale się zakochała. W wieku 20 lat wyszła za mąż za wiceprezesa energetycznej spółki z San Francisco Richarda Millera.

Należała do śmietanki towarzyskiej, organizowała wystawne przyjęcia, miła karnet do opery i 10 dzieci (pełną męską i żeńską drużynę koszykówki). - Nazywała to Planned Parenthood [Planowane Rodzicielstwo] - pisał jej najmłodszy syn Mark [Planned Parenthood to nazwa wielkiej amerykańskiej organizacji, zrzeszającej kliniki aborcyjne - przyp. JD].

TUTAJ znajdziesz serię jego twitów ze wspomnieniami i zdjęciami.

- Miała milion i jednego przyjaciela. Paliła, piła, grała w karty. Nurkowała na otwartych akwenach. Prowadziła auta tak szybko i lekkomyślnie, że ludzie wysiadali z jej samochodu z bólem stopy od wciskania wyimaginowanego hamulca. Rzuciła palenie, alkohol i kofeinę tego samego dnia i jakoś udało jej się w rezultacie nie popełnić morderstwa - wspominał Mark.

Zabierała znajomych na wakacje na narty, rejsy jachtem po Morzy Śródziemnym i wykopaliska archeologiczne. Działała w zarządach 22 organizacji. Zbierała pieniądze dla studentów, bezdomnych dla Kościoła.

W swoje 61. urodziny urządziła w Hiltonie przyjęcie dla 800 gości. Jedli drogie owoce morza, słuchali muzyki orkiestrowej na żywo, a Ann podobno nosiła koronę z kwiatów i miała przywiązany balon wypełniony z helem, który mówił: „tu jestem”, żeby ludzie mogli ją znaleźć i się z nią pożegnać. Potem wstąpiła do Karmelu w Des Plaines. Zamieniła jedwabne parasolki, szaliki Hermesa o buty od Versace na szorstki brązowy habit, sandały i deskę przykrytą cienkim materacem - relacjonuje BBC.

Mówiła, że pierwsze 30 lat życia poświęciła sobie, drugie 30 - swoim dzieciom, a ostatnią trzecią część swojego życia (jak się okazało, też trzydziestoletnią) poświęci Bogu.

Miała 28 wnucząt - z których niektórych nigdy nie spotkała - i kilkunastu prawnuków. - Nasz związek był skomplikowany – przyznał jej syn Mark.

Podobno kiepsko śpiewała i spóźniała się z wykonywaniem obowiązków klasztornych.

Zmarła 6 czerwca br. w wieku 92 lat jako siostra Maria Józef od Trójcy, karmelitanka bosa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KARMEL

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10