Kard. Müller: Joe Biden staje na czele najbardziej subtelnie brutalnej kampanii dechrystianizacji kultury

Nie mogę poprzeć polityka aborcyjnego, dlatego, że buduje mieszkania socjalne, ponieważ z powodu względnego dobra musiałbym zaakceptować zło absolutne - stwierdził w wywiadzie dla Petry Lorleberg z portalu kath.net kard. Gerhard Ludwig Müller.

Emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary po raz kolejny podkreślił bezzasadność uprzedzeń, jakie żywione są w wielu krajach Zachodu wobec Polski, w tym w kręgach kościelnych. Jednocześnie, odnosząc się do sytuacji w Stanach Zjednoczonych po objęciu władzy przez deklarującego katolicyzm Joe Bidena, zaznaczył, że kraj ten - ze swoją skoncentrowaną władzą polityczną, medialną i ekonomiczną - staje na czele najbardziej subtelnie brutalnej kampanii dechrystianizacji kultury zachodniej od 100 lat.

Kath.net: Księże kardynale, Konferencja Biskupów Katolickich USA ostro skrytykowała politykę aborcyjną nowego prezydenta Joe Bidena. Z drugiej strony, pojawiło się kilka głosów biskupów amerykańskich, które określiły krytykę Bidena przez konferencję biskupów jako nierozsądną. Kardynał Blase Cupich z Chicago napisał na swoim prywatnym koncie na Twitterze, że Konferencja Biskupów Katolickich USA wydała „nieprzemyślane oświadczenie” podczas inauguracji nowego prezydenta. Czy uważa Ksiądz Kardynał krytykę amerykańskiego episkopatu za uzasadnioną, czy też biskupi USA przesadzają?

Kard. Gerhard Müller: Katolickiego biskupa od polityków władzy i ideologów odróżnia posłuszeństwo wobec objawionego Słowa Bożego. Byłby on fałszywym apostołem, gdyby relatywizował naturalne prawo moralne ze względu na swoje preferencje polityczne lub ze względu na sympatie do tej czy innej partii. Te wymagania każdy człowiek rozpoznaje w swoim sumieniu na podstawie swojego rozumu. Kiedy władcy polityczno-religijni chcieli zabronić apostołom głoszenia nauczania Chrystusa pod groźbą kary, apostołowie odpowiedzieli: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5,29).

Ten, kto relatywizuje wyraźną wiarę w świętość każdego życia ludzkiego na podstawie preferencji politycznych za pomocą gier taktycznych i pokrętnej sofistyki, otwarcie sprzeciwia się wierze katolickiej. Sobór Watykański II i wszyscy papieże aż do Franciszka nazywali świadome zabijanie dziecka przed i po urodzeniu najpoważniejszym pogwałceniem Bożych przykazań.

Przewodniczący USCCB arcybiskup José Horacio Gómez wyjaśnia prezydentowi Joe Bidenowi w swoim jasnym oświadczeniu: „Jak naucza Papież Franciszek, nie możemy milczeć, kiedy prawie milion nienarodzonych istnień ludzkich jest rok po roku odrzucanych w naszym kraju przez aborcję”. Jakie jest nauczanie Kościoła na temat aborcji?

„Bóg, Pan życia, powierzył ludziom szczytne zadanie obrony życia, które to zadanie powinno być wypełniane w sposób godny człowieka. Życie zatem należy chronić z największą troską od samego poczęcia; aborcja i dzieciobójstwo są haniebnymi przestępstwami " (Sobór Watykański II, Konstytucja duszpasterska o Kościele w świecie współczesnym Gaudium et spes, 51).

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9