Liczba zakażeń koronawirusem w całej Afryce przekroczyła 750 tys. - podała w środę agencja Reutera na podstawie własnych wyliczeń i danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Na kontynencie afrykańskim na Covid-19 zmarło do tej pory 15 721 osób.
W sumie w Afryce od początku pandemii, która na tym kontynencie pojawiła się znacznie później niż w Europie czy Ameryce Płn., do tej pory odnotowano 751 151 zakażeń. Według WHO koronawirus coraz szybciej tam się rozprzestrzenia, a w ciągu dwóch tygodni przybyło 250 tys. zakażeń.
Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore krajem najbardziej dotkniętym przez koronawirusa w Afryce jest RPA, gdzie do tej pory stwierdzono prawie 382 tys. infekcji i 5 368 zgonów. Ponad 89 tys. zakażonych jest w Egipcie, gdzie walkę z chorobą przegrało ok. 4,4 tys. osób. W czołówce są także Ghana, Nigeria i Algieria.
WHO podaje, że w Afryce wyzdrowiało do tej pory 407 461 osób.
Reuters podkreśla, że większość afrykańskich krajów stosowała ograniczenia społeczne i gospodarcze, które w wielu miejscach są już łagodzone. Według agencji większość rządów zdaje sobie jednak nadal sprawę, że zbyt szybki powrót do "normalności" może grozić kolejnymi masowymi zakażeniami.
Według WHO w wielu tamtejszych krajach, z powodu niskiego poziomu opieki zdrowotnej, pandemia koronawirusa może być odczuwalna nawet przez kilka najbliższych lat.
Na to trzydniowe, międzynarodowe spotkanie przybędzie ok. 30 osób z Polski.
Zawiera wyraźne stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska.
Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dokonano również aresztowań.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.