Na Jasnej Górze trwają przygotowania do 30. rocznicy reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od marca, raz w miesiącu, przybywają przedstawiciele diecezjalnych wspólnot, by podczas wieczornego Apelu zawierzać Maryi wszystkich młodych Polaków i prosić Ją o duchowe prowadzenie i opiekę.
„Nasza królowo powierzamy Ci wszystkie druhny i druhów naszej wspólnoty, kto lepiej niż Ty Matko rozumie swoje dzieci, prosimy strzeż naszych marzeń o Polsce Chrystusowej, spraw abyśmy potrafili podnieść wzrok znad naszych smartfonów i budowali środowisko młodzieży”.
KSM zrzesza ok. 10 tys. osób w wieku od 14 do 30 lat. „Głównym celem organizacji jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo w życiu Kościoła” – powiedziała Monika Zubowicz, zastępca przewodniczącego Prezydium Krajowego. „W KSM-e chcemy się zbawić, bawić i ewangelizować. Przede wszystkim KSM jest drogą do Pana Boga, drogą do zbawienia, jesteśmy młodzi chcemy się bawić, mamy wiele możliwości, podejmujemy przeróżne inicjatywy, które pozwalają nam ten czas młodości spędzić bardzo dobrze. No i chcemy ewangelizować czyli to doświadczenie wiary, którego doświadczamy chcemy się nim dzielić z innymi”.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które działało w Polsce jeszcze przed II wojną zostało reaktywowane w 1990 r. z inicjatywy Papieża Jana Pawła II. Comiesięczna modlitwa na Jasnej Górze potrwa do października. Młodzi po Apelu najczęściej dołączają też do nocnej modlitwy o rychłą beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego.
Emerytowany metropolita przemysko-warszawski Kościoła greckokatolickiego obchodzi 85. urodziny
Proponowane w Polsce elementy edukacji seksualnej nawiązują do standardów WHO, ale...
Postęp techniczny nie zwalnia z obowiązku przestrzegania zasad etycznych.
Ludność Kamerunu docenia świadectwo życia Papieża Polaka oraz jego zaangażowanie na rzecz Afryki.