Maląg: Rodzina jest fundamentem, nie pozwolimy go osłabić przez wprowadzanie ideologii

Rodzina jest fundamentem i na nim budujemy stabilny dom, dlatego nie pozwolimy tego fundamentu osłabić przez wprowadzanie różnych ideologii, m.in. LGBT do szkół - przekonywała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister Maląg podkreśliła w TVP1, że "ostatnie 5 lat to było budowanie Polski plus, Polski przyjaznej rodzinom, bo rodzina jest fundamentem i na nim budujemy stabilny dom". Dlatego - dodała - "nie pozwolimy tego fundamentu osłabić w żaden sposób przez wprowadzanie różnych ideologii, m.in. LGBT do szkół czy filozofii genderyzmu".

"Dzieci wychowuje rodzina, rodzice, a instytucje takie jak przedszkola czy szkoły mogą wspomagać proces wychowawczy - nie wykonują i nie mogą wykonywać niczego poza rodziną" - zaznaczyła Maląg.

Mówiła również, że rodzina jest "w centrum uwagi i jest wzmacniana przez ten ostatni czas. Nie dopuścimy do tego, aby wypaczać jej tradycyjny model". Tradycyjny - wyjaśniła - czyli taki, o którym mówi konstytucja - m.in., że małżeństwo to mężczyzna i kobieta. "I taki model będziemy wspierać i pokazywać, tak postrzegamy rodzinę i wokół tych tradycyjnych wartości będziemy budowali naszą rzeczywistość" - zadeklarowała.

W sobotę na spotkaniu w Brzegu prezydent Duda powiedział m.in.: "próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie, a to jest po prostu ideologia". Wskazał, że przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wciskano komunistyczną ideologię, a dzisiaj próbuje się wciskać inną ideologię. "To jest taki neobolszewizm" - stwierdził wówczas Duda.

Wypowiedź tę później skomentowała matka kandydata na prezydenta Lewicy Roberta Biedronia, która zwracając się do prezydenta, stwierdziła: "to, co pan mówi o naszych dzieciach, potwornie nas boli i rani. Krzywdzi też mojego syna, podobnie jak inne dzieci, których jesteśmy rodzicami, a politycy odbierają im człowieczeństwo".

Odnosząc się do tej wypowiedzi mamy Biedronia, szefowa MRPiPS zaznaczyła, że "nikt nikogo nie chce krzywdzić". "Uszanujmy każdego człowieka, bo sam człowiek jest wartością i przede wszystkim poszanowanie go jest ważne" - podkreśliła. "Ale też nie wynośmy ideologii, którą trzymamy w sobie. Każdy ma prawo do swoich poglądów i przekonań, ale nie musimy ich przekładać na sytuację ogólnie społeczną" - wskazywała Maląg.

Dlatego - dodała - "ten tradycyjny model jest bardzo ważny, ale pamiętajmy, aby nie ranić człowieka". Zauważyła również, że każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy i przemyślenia, ale - podkreśliła - nie możemy narzucać tego w przestrzeni publicznej.

W poniedziałek w Lublinie Andrzej Duda zaznaczył, że podpisując 10 czerwca "Kartę rodziny", pokazał, "jakie treści są zapisane w polskiej konstytucji i co jest podstawą naszego narodu i naszego kraju".

Podkreślił, że jednymi z najważniejszych wartości są rodzina, małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny oraz macierzyństwo i rodzicielstwo, w którym - jak zaznaczył - "zarówno matka, jak i ojciec, na jednakowych prawach mogą żądać od państwa i od wszystkich instytucji publicznych, by respektowali ich prawo, prawo do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami, zgodnie z własnym światopoglądem".

"Za to, że to głośno wypowiedziałem i że w związku z tym nie zgadzam się, aby do szkoły, bez zgody rodziców, bez konsultacji z nimi, były przynoszone, były przemycane treści o charakterze ideologicznym, które mają kształtować psychikę dzieci, wychowywać je i wpajać im zasady, kształtując ich moralność; za to, że to powiedziałem, zostałem zaatakowany i na zachodzie Europy, i, niestety, także i w naszym kraju" - powiedział Duda.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10