W Brazylii uduszono 72-letniego kapłana

Ks. Antônio José Gabriel z diecezji Leopoldina został zabity dla pieniędzy.

W Brazylii zamordowano kolejnego kapłana. Ks. Antônio José Gabriel z diecezji Leopoldina został uduszony przez 21-letniego mężczyznę, który następnie ukradł swojej ofierze samochód wraz ze wszystkimi rzeczami, które znajdowały się wewnątrz. Wśród nich był telefon księdza, który udało się namierzyć i dzięki temu zatrzymać mordercę. W aucie policjanci nie znaleźli ciała 72-letniego kapłana. Sprawca porzucił je koło drogi. Podczas przesłuchania przyznał się do zabójstwa i kradzieży. Zeznał, że pieniądze, które zabrał księdzu Antônio, przeznaczył na narkotyki.

Biskup Edson José Oriolo dos Santos został mianowany pod koniec ubiegłego roku przez Papieża Franciszka. Objął diecezję Leopoldina w styczniu tego roku. Po otrzymaniu informacji o tragicznej śmierci kapłana swojej diecezji opublikował oficjalną notę, w której wyraził ubolewanie i żal. „Czuję wielki smutek z powodu jego nagłej i gwałtownej śmierci, wyrażam solidarność z rodziną, wiernymi parafii w Santo Antônio do Aventureiro i wszystkimi licznymi przyjaciółmi zamordowanego. Szczególnie współczuję księżom posługującym w diecezji, braciom i przyjaciołom ks. Gabriela, którzy są zasmuceni tą okrutną wiadomością. Przeżywamy okres wielkanocny, dlatego zachęcam wszystkich do refleksji nad tajemnicą cierpienia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Odnówmy nasze zaufanie miłosierdziu Bożemu, które jest wielkim bogactwem, które od Niego otrzymaliśmy i powinniśmy cały czas o nim przypominać w różnych sytuacjach” – napisał hierarcha.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11