Słynny niemiecki klub piłkarski pomaga archidiecezji kolońskiej dostosować się do wytycznych związanych z pandemią.
Od pierwszego weekendu maja w kościołach na terenie największego pod względem liczny ludności kraju związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii można znowu sprawować publiczny kult, ale pod pewnymi warunkami. Wierni muszą zachować w kościołach odpowiednią odległość między sobą, dlatego ich liczba powinna być ograniczona, w zależności od wielkości świątyni.
Aby spełnić te wymogi, archidiecezja kolońska postanowiła skorzystać z internetowego systemu rezerwacji biletów, który pomaga 1. FC Köln w planowaniu takich wydarzeń, jak sesje z podpisywaniem autografów. Klub szkoli teraz członków parafii, jak korzystać z tego rozwiązania. Niemniej, nie każda parafia zdecydowała się na wykorzystanie systemu do swoich potrzeb.
Użyczony system biletowy gwarantuje, że wierni nie wybiorą się do kościoła tylko po to, by się dowiedzieć, że nie ma już dla nich miejsca w świątyni. Bilety wydawane są w formie elektronicznej online lub przez rezerwację telefoniczną. Dzięki wdrożeniu usługi możliwe byłoby także wyśledzenie ewentualnych łańcuchów infekcji koronawirusa. Wdzięczność wobec znanego na całym świecie klubu Bundesligi wyraził wikariusz generalny archidiecezji ks. dr Markus Hofmann. Przyznał, że to „piękny gest solidarności”.
„Jesteśmy z was dumni, ponieważ pozostaliście tymi, kim jesteście: chrześcijanami z Jezusem” .
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To nie tylko tradycja, ale przede wszystkim znak Bożej nadziei.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).