Pierwsza biografia rodziców Jana Pawła II - pod patronatem Gościa

Zawiera wiele nieznanych wcześniej faktów o rodzicach Papieża, a także o nim samym.

Z okazji rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II i w 100-lecie jego urodzin ukazała się pierwsza biografia Emilii i Karola Wojtyłów, autorstwa dr Mileny Kindziuk z UKSW, ze Wstępem kard. Stanisława Dziwisza, pt. "Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II".

Historyczna 500-stronicowa monografia, recenzowana, zawiera  wiele nowych faktów o rodzicach Papieża, a także o nim samym.

Recenzent książki, prof. Wojciech Roszkowski napisał: "Autorka książki ma duże doświadczenie w badaniach biograficznych, toteż jej najnowsza praca, dotycząca rodziców świętego Jana Pawła II, nie zaskakuje ani wnikliwością kwerend ani umiejętnością barwnego przedstawienia życiorysów bohaterów. Są to cechy jej pisarstwa na najwyższym poziomie".

We Wstępie do książki kard. Dziwisz zaś napisał: "Cieszę się, że powstała - pierwsza - książka biograficzna o Rodzicach świętego Jana Pawła II. Wyrażam radość tym bardziej, że rozpoczął się proces beatyfikacyjny Rodziców Papieża Polaka. Ufam, że książka ta przyczyni się do lepszego poznania rodziny Wojtyłów, a przez to, do głębszego zrozumienia samego Jana Pawła II".

Książka została wydana wydana w koedycji wydawnictw Esprit w Krakowie i  W drodze w Poznaniu.


                    

dr Milena Kindziuk – adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; medioznawca, publicystka, autorka książek, m.in. "Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II", "Jerzy Popiełuszko. Biografia" (nagroda Feniks na Targach Wydawców Katolickich 2019),  "Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski", "Kardynał Józef Glemp. Ostatni taki Prymas", "Zaczęło się od Wadowic". Odznaczona przez Prezydenta RP brązowym krzyżem za zasługi na rzecz rozwoju nauki; członek "Zespołu medialnego przy Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski".

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7