#TrwaliNaMODLITWIE - duszpasterze młodzieży zapraszają!

"Pomimo odwołanych spotkań formacyjnych, rekolekcji i diecezjalnego spotkania w Niedzielę Palmową, chcemy być razem w tym czasie i tworzyć wspólnotę modlitewną"- piszą diecezjalni duszpasterze wspólnot młodzieżowych i zachęcają, by dołączyć do nich!

Ks. Piotr Hoffmann, diecezjalny duszpasterz młodzieży, a także ks. Ryszard Piętka, bielsko-żywiecki moderator Ruch Światło-Życie, ks. Tomasz Michniok, duszpasterz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ks. Przemysław Gawlas i ks. Jakub Kuliński - duszpasterze Służby Liturgicznej, oraz ks. Andrzej Wołpiuk zaangażowany w przygotowanie diecezjan do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, zainicjowali akcję #TrwaliNaMODLITWIE.

- Zainspirowaliśmy się pomysłem duszpasterzy młodzieży archidiecezji krakowskiej, którzy zainicjowali akcje #mimoDrzwiZamknietych - mówi ks. Andrzej Wołpiuk. - Pomimo odwołanych spotkań formacyjnych, rekolekcji i diecezjalnego spotkania w Niedzielę Palmową, chcemy być razem w tym czasie i tworzyć wspólnotę modlitewną. Będziemy więc #TrwaliNaMODLITWIE. To propozycja nie tylko na obecny czas, kiedy młodzi ludzie mają wolne od zajęć w szkołach w związku z koronawirusem. Chcemy ją kontynuować co najmniej do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Księża zachęcają, by w tym czasie być razem, troszczyć się o siebie, umacniać przez wspólny post i modlitwę tak, jak można w obecnej sytuacji - pozostając w domu.

Księża zachęcają: - Nasze propozycje są następujące:

  • odmawiajmy codziennie w swoich domach Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ochrony przed wirusem oraz uchronienia przed złymi skutkami duchowymi obecnej sytuacji,
  • odmawiajmy codziennie jedną dziesiątkę Różańca w intencji tych wszystkich, którzy troszczą się o nasze bezpieczeństwo - szczególnie za lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny opiekujący się chorymi,
  • podejmijmy osobisty post,
  • znajdźmy codziennie czas na rozważanie Pisma Świętego, szukajmy w słowie Bożym słów mądrości i nadziei,
  • otoczmy opieką i troską seniorów - szczególnie telefonując do nich.

- Zapraszamy, aby udostępniać tę akcję - zrobić sobie zdjęcie z napisem #TrwaliNaMODLITWIE i podzielić się z innymi przez profil duszpasterstwa młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej na facebooku - TUTAJ. Zdjęcia wrzucajcie na swoje tablice i w komentarzu - zaprasza ks. Wołpiuk. - Bądźmy teraz bardziej niż kiedykolwiek świadkami wiary, właśnie w przestrzeni mediów społecznościowych.

Księża zapewniają, że będą także publikowali informacje o rekolekcjach internetowych i inicjatywach modlitewnych, które nie wymagają wyjścia z domu. Szczególnie zapraszają na facebookowy profil biskupa Marka Solarczyka, przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.

#TrwaliNaMODLITWIE - duszpasterze młodzieży zapraszają!  
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11