Pomimo problemów - pełen nadziei

Słuchając się wzajemnie możemy nie tylko lepiej zrozumieć sytuację innych, ale także pomóc sobie. I to jest świetny punkt wyjścia do bliższej i skuteczniejszej współpracy. Tak o spotkaniu biskupów basenu Morza Śródziemnego mówi jego uczestnik, wikariusz apostolski Stambułu w Turcji.

Bp Rubén Tierrablanca Gonzalez wskazał także na problemy i nadzieje Kościoła katolickiego w tym kraju.

Bp Tierrablanca: nasza wspólnota w kolebce Kościoła pierwotnego

„Nasza wspólnota żyje w trudnych warunkach. Nie jest tajemnicą, że brak jej oficjalnego uznania przez państwo. A to stwarza wiele trudności i niesie mnóstwo ograniczeń. Ale nad problemami nie trzeba płakać, ale zmierzyć się z nimi i przezwyciężać je. Kościół katolicki, który jest mniejszością religijną w kraju o ogromnej większości muzułmańskiej, istnieje i nadal tu pozostanie, na zawsze – zapewnił w wywiadzie dla Radia Watykańskiego wiakariusz apostolski Stambułu. - Jesteśmy bowiem w kolebce Kościoła pierwotnego. Początki Kościoła mają miejsce na naszej ziemi. Stambuł i zachodnią część Turcji możemy nazwać «Ziemią Soborów». Tu bowiem miały miejsce wielkie Sobory w Nicei, Konstantynopolu, Efezie, Chalcedonii. Wszystko to jest dla nas wielkim wyzwaniem do życia wiarą i dawania świadectwa Ewangelii. Nadzieją naszego Kościoła jest budowanie naszej wspólnoty, która jest wielokulturowa, wielojęzyczna i staje się znakiem jedności całego Kościoła. Z drugiej strony Turcja, życie społeczne, polityczne, jest w ciągłym ruchu, jest wiele zmian, wszystko się rozwija. To daje nam nadzieję na lepsze jutro. Kościół w Turcji buduje nadzieję, więcej: jest jej szkołą!“

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11