Walczą o miejsce w społeczeństwie

Chrześcijanie są w Pakistanie wspólnotą prześladowaną. Nie brak im jednak inicjatywy, by ten stan rzeczy zmieniać. „Ostatnio zorganizowaliśmy kurs dla młodych, przygotowujący ich do konkursu na wyższe stanowiska w administracji publicznej” – powiedział Paul Bhatti, jeden z pakistańskich obrońców praw człowieka.

Wskazał, że jedną z przyczyn małego udziału chrześcijan w służbie publicznej jest bieda i bardzo słabe wykształcenie. Odniósł się także do przestrzegania prawa pakistańskiego, które 5 procent miejsc pracy w urzędach publicznych rezerwuje dla mniejszości religijnych. Mówi Paul Bhatti.

„Jest bardzo dobrą i potrzebną rzeczą przygotowywać ludzi o pewnej wrażliwości politycznej, ale my chrześcijanie jesteśmy dyskryminowani nie dlatego, że tej wrażliwości nam brak, ale dlatego, że jesteśmy ludźmi ubogimi i w związku z tym istnieje problem edukacji już na poziomie podstawowym. Naszym głównym zadaniem jest więc pomóc ludziom wyjść z tej zapaści. Trzeba pamiętać, że ponad 70 procent chrześcijan to analfabeci, a średnia w kraju wynosi 50 procent. Z edukacji na poziomie uniwersyteckim korzysta zaledwie od jednego do dwóch procent chrześcijan. Nasze kursy to inicjatywa dość odosobniona, ale konieczne są radykalne zmiany – podkreślił w wywiadzie dla Radia Watykańskiego Paul Bhatti. – Co zaś się tyczy przestrzegania prawa udziału 5 procent członków mniejszości religijnych w służbie publicznej, to trzeba podkreślić, że upominamy się o nie. Musimy jednak przyznać, że w wielu miejscach prawo to nie jest uczciwie przestrzegane.“

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7