Amerykańskie siostry nie rozumieją Watykanu

Nowy sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego zaznaczył, że jego osobiste doświadczenie, gdy chodzi o żeńskie życie zakonne w USA, jest „niezwykle pozytywne”. Przyznał jednak, że wśród amerykańskich sióstr przeważa niezrozumienie co do decyzji Stolicy Apostolskiej, zwłaszcza w kontekście rzeczonej wizytacji.

Nowy sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego ma nadzieję na załagodzenie napięć między Stolicą Apostolską a żeńskimi zgromadzeniami zakonnymi w USA. Arcybiskup nominat Joseph Tobin, który jest Amerykaninem, ma m.in. nadzorować prowadzoną właśnie wizytację żeńskich wspólnot zakonnych w Stanach Zjednoczonych. Jak wiadomo, samo zarządzenie takiej kościelnej inspekcji spotkało się z mieszanymi reakcjami, a nawet z obstrukcją, podobnie zresztą jak pierwsze fazy jej realizacji. Sporo emocji wywołał też konflikt między episkopatem a katolicką zakonnicą (s. Carol Keehan) stojącą na czele amerykańskiego Katolickiego Stowarzyszenia Służby Zdrowia o stosunek do lansowanej przez prezydenta Obamę kontrowersyjnej reformy zdrowotnej.

Amerykański redemptorysta w wypowiedzi dla tygodnika National Catholic Reporter zaznaczył, że jego osobiste doświadczenie, gdy chodzi o żeńskie życie zakonne w USA, jest „niezwykle pozytywne”. Przyznał jednak, że wśród amerykańskich sióstr przeważa niezrozumienie co do decyzji Stolicy Apostolskiej, zwłaszcza w kontekście rzeczonej wizytacji. „Być może będę mógł zaoferować odmienny obraz żeńskiego życia zakonnego w Ameryce od tego, który dotychczas docierał do Rzymu” – stwierdził o. Tobin.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • amerykanian
  06.08.2010 04:15
  Wypowiedzi Tobina to bzdura. 90 tysięcy amerykańskich "zakonnic" żyje na granicy schizmy, a nawet herezji, spowodowanej feministyczną teologią, teologią wyzwolenia, nowinkami pseudo-teologicznymi i zwykłym uporem.
  Moje doświadczenia gdy chodzi o żeńskie życie zakonne w USA są absolutnie negatywne. jedynie niewielkie grupy młodych zakonnic nie uległy feministycznej indoktrynacji.

  Smutne są takie pół-prawdkowe i "politically correct" news'y.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7