Japońskie media o wizycie Papieża Franciszka

Już jutro Papież Franciszek rozpocznie wizytę w Japonii.

Tamtejsze media przypominają wizytę Jana Pawła II sprzed 38 lat, historię chrześcijaństwa w Kraju Kwitnącej Wiśni, informują kim jest Papież, skąd pochodzi i ilu jest katolików na świecie. Pomimo, że Japonia nie jest krajem chrześcijańskim, dla miejscowych mediów wizyta Ojca Świętego jest też okazją do zastanowienia się nad rolą religii w życiu człowieka.

Media zwracają uwagę na rolę, jaką Papieże odgrywają w życiu społecznym. Przypominają, że wypowiedziane przez Jana Pawła II słowa „nie lękajcie się” przyczyniły się do porzucenia systemu komunistycznego w jego ojczyźnie. Gazeta Asahi zamieszcza wypowiedzi Ojca Świętego dotyczące ataku atomowego w Hiroshimie i Nagasaki. Pisze na temat przyjmowania uchodźców, troski o środowisko oraz braku akceptacji Papieża dla stosowanej w Japonii kary śmierci.

Uwagę mediów przyciąga spodziewane papieskie przesłanie dotyczące pokoju na świecie oraz zaniechania zbrojeń jądrowych. Franciszek odwiedzi Nagasaki i Hiroshimę. Będzie w miejscu, gdzie znajdowało się epicentrum wybuchu atomowego w obu miastach. Ksiądz Osamu Fukahori, który w wieku 8 lat przeżył wybuch bomby, wspomina słowa Jana Pawła II, które odmieniły jego życie: „Wojna jest dziełem człowieka”. Słowa polskiego papieża są wygrawerowane przy wejściu do muzeum wybuchu atomowego w Hiroshimie. Ksiądz Fukahori chciałby, aby wypowiedziane przez Papieża Franciszka w Japonii przesłanie pokoju było punktem wyjścia nie tylko dla zaprzestania zbrojeń jądrowych, ale dla położenia kresu wszystkim wojnom na świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7