Mauritius: O. Laval uczy nas wolności i przekraczania granic

Między innymi do sanktuarium poświęconego temu świętemu będzie pielgrzymował Franciszek

„Błogosławiony Jacques Laval uczy nas wolności i przekraczania granic” – mówi o. Jocelyn Gregoir CSSp. Podczas swojej najbliższej podróży papież Franciszek odprawi na „rajskiej wyspie”, jak nazywany jest Mauritius, Mszę św. przy pomniku Matki Bożej Królowej Pokoju, a następnie uda się do sanktuarium Jacquesa Lavala, XIX wiecznego francuskiego zakonnika i lekarza, który przez wiele lat był misjonarzem na wyspie i pomagał miejscowej ludności.

"Ojciec Laval potrafił jednoczyć ludzi z różnych środowisk, ras i religii. Dlatego może być dzisiaj nazywany apostołem jedności. Myślę, że właśnie dlatego ludzie przychodzą do jego grobu, aby powierzać mu swoje troski, choroby i problemy, bo był człowiekiem, który szanował innych, nawet tych najbardziej poranionych – mówi w wywiadzie dla Radia Watykańskiego urodzony na Mauritiusie zakonnik, o. Jocelyn Gregoir CSSp. Przekraczał granice w kontaktach z biednymi i wykluczonymi. Współcześnie to osoby uzależnione od narkotyków, oddające się prostytucji, z różnych powodów wykluczone ze społeczeństwa. Laval pokazuje nam, jak walczyć o wolność. Inspiruje nas w procesie towarzyszenia człowiekowi. To jest dziś bardzo ważne zadanie Kościoła – pomaganie ludziom w odnalezieniu własnego człowieczeństwa. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przyjeżdża do nas Papież z przesłaniem miłości, pokoju i miłosierdzia, dokładnie z tym, z czym przyjechał tutaj kiedyś Laval".

Bł. Jacques Laval związany jest z pontyfikatem Jana Pawła II. Był pierwszym błogosławionym wyniesionym na ołtarze przez polskiego papieża po jego wyborze na Stolicę Piotrową. Jan Paweł II nazwał go patronem swojego pontyfikatu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Atimeres
  04.09.2019 10:06
  Z tym absolutyzowaniem wolności i przekraczaniem granic nie trzeba przesadzać!
  Nikt nam nie zagwarantował absolutnej wolności, działania bez granic.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6