Irak: Synod Kościoła chaldejskiego z udziałem świeckich

„Chciałbym wyrazić ogromną radość, z jaką nasza wspólnota kościelna przyjęła wiadomość o pragnieniu Biskupa Rzymu odwiedzenia w przyszłym roku Iraku” – te słowa w liście do Papieża Franciszka skierował chaldejski patriarcha Babilonu.

Okazją do jego napisania jest trwające zebranie synodalne Kościoła chaldejskiego.

Kard. Louis Raphaël I Sako zaznaczył, że wspólnota ta już od pierwszych wieków była Kościołem misyjnym i jej misjonarze docierali z Ewangelią aż do Chin. Misja ta naznaczona była wielką liczbą męczenników, którzy swe życie oddawali za wiarę w Chrystusa. „Można powiedzieć – napisał iracki hierarcha – że na przestrzeni dziejów nasz Kościół był zawsze Kościołem męczenników i tak jest do dziś”. Dodał, że w Iraku bardzo cierpią także muzułmanie i wyraził pragnienie, aby w dzielonym wspólnie bólu mogły zostać otwarte drogi nadziei na lepsze jutro.

Synod Kościoła chaldejskiego potrwa kilka najbliższych dni. Dwa pierwsze mają charakter rekolekcji, kolejne trzy są sesjami synodalnymi, w których po raz pierwszy uczestniczą również osoby świeckie, po jednej z każdej diecezji. Natomiast ostatnie dni będą przeznaczone na obrady samych biskupów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7