Na Papieskim Uniwersytecie w Salamance trwają obrady Powszechnego Parlamentu Młodzieży (Parlemento Universal de la Juventud). Odbywają się pod hasłem: „Pokój w budowie: podejmując wspólne decyzje na rzecz nowej cywilizacji” (Paz en construcción: tomando decisiones juntos para una nueva civilización).
W spotkaniu udział bierze 120 osób z 22 krajów świata.
Jak żyć w pokoju i dla pokoju? Jak dialogować? W jaki sposób podejmować decyzje razem? To niektóre pytania, na jakie starają się odpowiedzieć młodzi z Ameryki, Azji, Afryki i Azji, którzy spotkali się w Salamance. Obrady dzielą się na trzy etapy: poznać rzeczywistość, zastanowić się głębiej nad przyczynami i konsekwencjami obecnego stanu rzeczy oraz przedstawić konkretne propozycje, aby budować i promować pokój. Jest on podstawowym warunkiem nowej cywilizacji opartej na komunii i braterstwie. Młodzieży pomaga spuścizna dwunastu mędrców m.in. Antonio Gaudiego, Mahatmy Gandiego, Matki Teresy z Kalkuty, Estery Hillesum oraz Oscara Romero. Do 4 sierpnia delegaci będą debatować w komisjach nad propozycjami, które trafiły do Parlamentu z 30 krajów świata. Na zakończenie obrad zostanie ogłoszony specjalny manifest, który wskaże konkretne kierunki działania.
Powszechny Parlament Młodzieży powstał w latach 80. XX w. z inicjatywy Ferdynanda Rielo, założyciela Instytutu Misjonarzy Identes. Pierwsze międzynarodowe spotkanie odbyło się w Rzymie w 2009 r. Wzięli w nim udział przedstawiciele z 17 krajów. Kolejne spotkania odbyły się w Nowym Jorku (2010), Berlinie (2014) i Pekinie (2017).
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Ponad 212 tys. podpisów pod projektem zostało złożonych w Sejmie 20 grudnia.
Odnotowano też wzrost dyskryminacji wyznawców Chrystusa w miejscach pracy.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.