Trzeba przejść od słów do czynów

Abp Auza o sytuacji w Palestynie.

Otwarta debata na temat sytuacji w Palestynie nie może skończyć się zaledwie na powtarzaniu dobrze znanych faktów i komentowaniu komplikacji i przeszkód. Musi prowadzić do działania. To słowa jakie wypowiedział Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ na spotkaniu Rady Bezpieczeństwa w Nowym Jorku.

Abp Bernardito Auza zwrócił uwagę na niebezpieczną eskalację przemocy w Strefie Gazy, jak również na Zachodnim Brzegu. Wewnętrzne podziały napędzane niebezpieczną retoryką i ekstremistyczną ideologią stwarzają zagrożenie dla niewinnych Palestyńczyków i Izraelczyków, tworząc atmosferę napięcia i braku zaufania w regionie – mówił hierarcha.

Watykański dyplomata odniósł się do pozytwynej działalności Agendy Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA), podkreślając konieczność ciągłego humanitarnego i ekonomicznego wsparcia dla potrzebujących. Te jednak nie mogą zastąpić negocjacji i zachęcania obu stron konfliktu, aby powróciły do wspólnego dialogu, mającego wypracować pokojową przyszłość.

Abp Auza przypomniał również list Papieża Franciszka do Baszszara al-Asada, w którym Ojciec Święty, wyraził swoje głębokie zaniepokojenie sytuacją humanitarną w Syrii, a szczególnie dramatycznymi warunkami ludności cywilnej w regionie Idlibu. Wskazał jednak na potrzebę spójności w działaniach. Na nic zdadzą się krasomówcze apele o pokój na Bliskim Wschodzie, a nawet zaangażowanie w akcje humanitarne, jeżeli dalej będziemy zezwalać na sprzedaż broni w regionie – mówił abp Auza.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8