Trzeba przejść od słów do czynów

Abp Auza o sytuacji w Palestynie.

Otwarta debata na temat sytuacji w Palestynie nie może skończyć się zaledwie na powtarzaniu dobrze znanych faktów i komentowaniu komplikacji i przeszkód. Musi prowadzić do działania. To słowa jakie wypowiedział Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ na spotkaniu Rady Bezpieczeństwa w Nowym Jorku.

Abp Bernardito Auza zwrócił uwagę na niebezpieczną eskalację przemocy w Strefie Gazy, jak również na Zachodnim Brzegu. Wewnętrzne podziały napędzane niebezpieczną retoryką i ekstremistyczną ideologią stwarzają zagrożenie dla niewinnych Palestyńczyków i Izraelczyków, tworząc atmosferę napięcia i braku zaufania w regionie – mówił hierarcha.

Watykański dyplomata odniósł się do pozytwynej działalności Agendy Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA), podkreślając konieczność ciągłego humanitarnego i ekonomicznego wsparcia dla potrzebujących. Te jednak nie mogą zastąpić negocjacji i zachęcania obu stron konfliktu, aby powróciły do wspólnego dialogu, mającego wypracować pokojową przyszłość.

Abp Auza przypomniał również list Papieża Franciszka do Baszszara al-Asada, w którym Ojciec Święty, wyraził swoje głębokie zaniepokojenie sytuacją humanitarną w Syrii, a szczególnie dramatycznymi warunkami ludności cywilnej w regionie Idlibu. Wskazał jednak na potrzebę spójności w działaniach. Na nic zdadzą się krasomówcze apele o pokój na Bliskim Wschodzie, a nawet zaangażowanie w akcje humanitarne, jeżeli dalej będziemy zezwalać na sprzedaż broni w regionie – mówił abp Auza.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11