Małżeństwo i rodzina w centrum Dnia Młodzieży na Ukrainie

Światowy Dzień Młodzieży obchodzony jest na Ukrainie w kontekście przeżywanego w tym kraju Roku Świętości Małżeństwa i Rodziny. W diecezjach zorganizowane zostały specjalne spotkania, które zgromadziły młodzież i ich duszpasterzy.

W archidiecezji lwowskiej diecezjalne spotkanie młodych odbyło się w Kamionce Buskiej, miejscowości położonej w pobliżu Lwowa. Młodzież obok wspólnej modlitwy, miała okazję wysłuchać konferencji i świadectw. O oczekiwaniach współczesnej młodzieży ukraińskiej, mówi pochodzący z diecezji rzeszowskiej, a pracujący od kilku lat na Ukrainie, ks. Grzegorz Ząbek, proboszcz parafii w Kamionce Buskiej: „Młodzież oczekuje od Kościoła mądrej miłości. Na pewno miłości, która stawia wymagania i nazywa problemy po imieniu. Miłości, która jest dla nich. Osoby, która jest dla nich. Człowieczeństwa, które jest dla nich. Zanim damy im wykład katechizmowych prawd wiary, trzeba próbować budować z nimi relacje, jak ludzie z ludźmi”.

W spotkaniu brał udział metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, który przewodniczył Mszy i procesji z palmami.

Ważnym wydarzeniem w życiu archidiecezji lwowskiej, było także poświęcenie nowo wybudowanego kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Brzuchowicach. Ta prowadzana przez pallotynów parafia, jest przykładam odradzania się życia religijnego w miejscowościach przylegających do Lwowa, w których od czasu II wojny światowej nie było parafii rzymskokatolickich, a wierni musieli dojeżdżać do kościołów dość odległych od ich miejsca zamieszkania.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9