Watykan: Międzynarodowe Forum Młodych

Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia zorganizuje w Rzymie Międzynarodowe Forum Młodych. Odbędzie się ono w czerwcu.

Synod na temat młodzieży był momentem zwrotnym i nie możemy utracić entuzjazmu ani nie docenić tego mocnego impulsu, który Duch Święty zaszczepił w Kościele przez młodych – stwierdza dokument końcowy synodu o młodzieży. Wsparcie inspiracji z niego płynących na poziomie międzynarodowym stanowi główny cel Forum Młodych. Spotkanie ma zachować synodalny i misyjny charakter oraz wspomóc realizację postanowień ostatniego zebrania biskupów.

Na Forum będą zaproszeni młodzi delegaci ze wszystkich konferencji episkopatów oraz przedstawiciele głównych ruchów i wspólnot kościelnych. Oczekuje się również obecności młodych, którzy jako obserwatorzy brali udział w ostatnim synodzie, aby mogli przekazać zdobyte tam doświadczenie. Spotkanie jest konkretnym sposobem realizacji postulatu jednego z ojców synodalnych, aby wesprzeć działania Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia poprzez utworzenie organizmu składającego się z reprezentantów młodzieży z całego świata.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MŁODZI, WATYKAN

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8