Caritas Polska zorganizowała wigilię dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos

Caritas Polska zorganizowała wigilię dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos; ponadto kupiła dla nich m.in. ubrania, żywność i lekarstwa oraz prezenty bożonarodzeniowe dla najbardziej potrzebujących, a także opłaciła wizyty lekarskie - poinformowało biuro prasowe Caritas.

Jak czytamy w komunikacie przesłanym PAP, Caritas Polska zorganizowała wigilię dla najbardziej potrzebujących uchodźców na greckiej wyspie Lesbos.

"Był to szczególny dzień, bo dzięki środkom pozyskanym z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów udało się stworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę dla ponad osiemdziesięciu osób, które przebywają z dala od domu, codziennie mierząc się z bardzo ciężkimi warunkami, panującymi w obozach dla uchodźców wokół Mytilene. Choć na chwilę udało się im opuścić zlokalizowany na wyspie obóz Moria, zapomnieć o problemach i towarzyszącej im na co dzień niepewności co do przyszłości" - napisali autorzy komunikatu.

Dodali, że w wydarzeniu wzięli również udział członkowie rady parafialnej i ksiądz Tomasz, jezuita, który posługuje duszpastersko przybywającym na wyspie imigrantom oraz uchodźcom. "W tym szczególnym dniu, w którym nie zabrakło opłatka, choinki, kolęd i uśmiechu, każdy mógł poczuć się znów, jak w domu, a także wziąć udział w pasterce, która odbyła się w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Późnym wieczorem miejski dworzec autobusowy w Mytilene udostępnił autobus, dzięki czemu wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do Morii" - zaznaczyli.

Autorzy poinformowali, że zapewniana przez Caritas Polska w ramach projektu pomoc dotarła do tej pory do ponad 1,5 tys. uchodźców i migrantów w Grecji. Dzięki funduszom zakupiono m.in. ubrania dla dzieci, żywność i lekarstwa dla nowych mieszkańców wysp, a także opłacono wizyty lekarskie oraz przygotowano prezenty bożonarodzeniowe dla najbardziej potrzebujących.

Projekt "Pomoc humanitarna oraz aktywizacja do integracji uchodźców i migrantów na Wyspie Lesbos i Samos w Grecji" jest współfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9