Pomost dla młodych muzyków

Jeszcze tylko do jutra trwają zapisy na XI Przegląd Chrześcijańskie Granie. Organizatorom zależy na stworzeniu pomostu między młodymi wykonawcami muzyki chrześcijańskiej a sceną profesjonalną.

Młodzi wykonawcy – zespoły parafialne, schole i chóry amatorskie, grające i śpiewające podczas Mszy Świętych oraz wykonujące muzykę chrześcijańską – zaprezentują się w ramach przeglądu przed profesjonalnym jury. – Chcemy tworzyć przestrzeń do spotkania dla młodych ludzi, których łączy wspólna pasja do muzyki. Cieszę się, że młodzi poświęcają swój wolny czas na rozwój tych zainteresowań, wychwalają Boga śpiewem – mówi przewodniczący jury ks. prof. Andrzej Filaber. Obok niego w komisji konkursowej zasiądą: prof. Zofia Konaszkiewicz – autorka tekstów i melodii ponad 150 pieśni i piosenek religijnych, Anna Szaja – dyrygentka, wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki oraz Michał Guzek – prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie.

Przegląd odbędzie się 27 października w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. Jego dyrektor, ks. Bogusław Jankowski, podkreśla, że organizatorom zależy na stworzeniu pomostu między młodymi wykonawcami muzyki chrześcijańskiej a sceną profesjonalną, gdzie prezentują się zespoły, które mają już w swoim dorobku wydane płyty i zawodowo zajmują się muzyką.

Impreza została objęta patronatem honorowym przez metropolitę warszawskiego abp. Kazimierza Nycza i bp. Romualda Kamińskiego, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej.

Zapisów można dokonywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: http://dobremiejsce.org/przeglad-chrzescijanskie-granie/. Nagrody zostaną wręczone podczas 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie,  25 listopada na warszawskiej Arenie Ursynów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10