Koronka na ulicach miast zaprasza

Od dziesięciu lat, 28 września o godzinie 15.00 czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych.

Zaopatrzeni są w plakat „Jezu, ufam Tobie”, obrazki i ulotki zapraszające do modlitwy przypadkowych przechodniów.
Wybrany dzień to rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.

W ostatnich latach w „Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” włączyli się wierni z kilkudziesięciu państw świata i setek miast i miasteczek w Polsce. Organizatorzy piszą, że co roku otrzymują tysiące fotografii i wiele relacji (pisanych i filmowych) pokazujących żarliwą modlitwę na ulicy. To wielkie świadectwo wiary o Bożym Miłosierdziu , wspólne polskich i zagranicznych miast oraz parafii.

W 2014, 2015 i 2017 roku jednoczył się z uczestnikami i błogosławił akcji papież Franciszek. Także i w tym roku organizatorzy zwrócili się do papieża o błogosławieństwo i zjednoczenie we wspólnej modlitwie.

Intencje tegorocznej modlitwy:
1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).
2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!
3. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych. 

oraz w intencjach papieskich na wrzesień:
4. Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Koronkę na ulicach miast patronatem honorowym objął i przedsięwzięciu błogosławi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie www.iskra.info.pl. 

Zespół Iskra jako koordynator modlitwy na całym świecie prosi tylko o potwierdzenie chęci uczestnictwa w tej modlitwie – przesyłając e-mail na adres: iskra111@onet.eu 
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11