Niepełnosprawni w rodzinie

W bazylice świętego Józefa w Kaliszu odbędzie się kolejne pierwszoczwartkowe spotkanie modlitewne w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Tym razem temat przewodni brzmi "Dziecko niepełnosprawne w rodzinie - kochane takie, jakie jest, dlatego, że jest" - podaje Nasz Dziennik.

Kaliskie spotkanie rozpocznie się o 17.30 nabożeństwem w intencji rodzin i obrony życia człowieka, które poprowadzą niepełnosprawni z opiekunami i wolontariuszami ze wspólnoty "Wiara i Światło". Konferencję na temat "O przyjęciu dziecka niepełnosprawnego w rodzinie" wygłosi Małgorzata Bal, prezes Stowarzyszenia "Po pierwsze Rodzina". Eucharystii o godz. 18.30 będzie przewodniczył ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, pasterz Kościoła drohiczyńskiego.

Jak mówi ks. Leszek Szkopek, dyrektor Radia Rodzina, jeden z organizatorów kaliskich spotkań, lutowy temat dotyczący osób niepełnosprawnych w rodzinie został wywołany pewnymi faktami medialnymi, jak np. sytuacja w Łomży. - Tym razem będzie mowa o badaniach prenatalnych, gdyż trzeba dostrzec tu delikatną granicę - mówi ks. Leszek Szkopek. - Granicę między troską o dziecko a asekuracją przed przyjęciem w rodzinie niepełnosprawnego dziecka - dodaje dyrektor Radia Rodzina. W czasie spotkania swoje świadectwo da kaliska rodzina, w której jest dziecko z porażeniem mózgowym.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11