Rapujący franciszkanin

Ostry hip-hop rodem z czarnego Bronxu rozbrzmiewał wczoraj w dostojnych murach łódzkiej archikatedry. Koncert amerykańskiego franciszkanina Stana Fortuny poruszył łódzką publiczność - podał Polska Dziennik Łódzki.

W śpiewaniu pomagała mu gitara elektryczna i łódzki dziecięcy Mały Chór Wielkich Serc, a rzewne pieśni przeplatały się z ostrym rapem. Widzowie nie mieli wyjścia - musieli włączyć się do wspólnego rapowania wokół ołtarza.

Duchowny mieszka w USA, rapowania nauczył się podczas pracy na Bronxie. - Rap to bardzo spontaniczna muzyka, poruszająca ludzi. Dzięki niej można przekazać ewangelię w sposób zrozumiały dla współczesnych. Nie każdy ksiądz ma taki dar. Ja go mam, więc przekazuję innym - tłumaczy.

Artysta przyjechał na zaproszenie Centrum Służby Rodzinie. To już siódma wizyta w Polsce i trzecia w Łodzi. - To Karol Wojtyła nauczył mnie kochać Polskę i Jezusa - przyznaje artysta.

Ojca Fortunę zobaczyć można jeszcze dziś o godz. 19 w kościele św. Maksymiliana w Pabianicach, oraz we wtorek w Kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej przy ul. Gogola w Łodzi. Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny. Dochód z płyt i dobrowolnych składek przekazany będzie na budowę Domu Samotnej Matki przy ul. Broniewskiego w Łodzi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8