Jeśli zaczniemy mówić rzeczy fałszywe, ludzie w końcu w nie uwierzą

„Hiszpania jest krajem tolerancyjnym, bez przejawów nienawiści do cudzoziemców” - stwierdził bp Juan Antonio Menéndez. Przewodniczący komisji episkopatu ds. migracji wystosował specjalne przesłanie do władz politycznych, ekonomicznych i mediów dementując „fałszywe wiadomości”.

Spośród 900 tys. cudzoziemców, którzy każdego roku przybywają do Hiszpanii tylko 20 tys. jest w sytuacji nieregularnej. Z tej liczby w kraju pozostaje zaledwie połowa. „Nikt nie przyjeżdża, aby pozbawić kogoś pracy” - podkreślił bp Menéndez. „Jeśli zaczniemy mówić rzeczy fałszywe lub robić niepotrzebne komentarze, to może stać się tak, że obywatele w końcu w nie uwierzą” - zaznacza.

Bp Menéndez skrytykował postępowanie pewnych mediów, które „uwarunkowane często przez agendy polityczne i ekonomiczne nie zawsze traktują zjawisko imigracji w sposób wyważony”. Zawsze zwraca się uwagę na imigrantów, którzy trafiają do Hiszpanii na pontonach. Tymczasem zapomina się o „piłkarzach lub osobach zajmujących kierownicze stanowiska w firmach, które też są imigrantami”. Bp Menéndez wyraził żal, że mówi się jedynie o śmierci imigrantów w wodach Morza Śródziemnego. Tymczasem wiele osób ginie przekraczając pustynię. O nich również nie powinno się milczeć.

Bp Menéndez podkreślił, że w ostatnich latach model imigracyjny uległ zmianie i stał się bardziej „przepływowy”. Imigranci, którzy przybywają do Hiszpanii pomagają w utrzymaniu przyrostu naturalnego i stanowią istotny element rozwoju ekonomicznego kraju. „Nie możemy zapomnieć o bogactwie i możliwościach, jakie daje obecność imigrantów” - podkreślił bp Menéndez.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Nociek
  04.08.2018 09:06
  Ależ tak księże biskupie - należy mówić całą prawdę i tylko prawdę, nie pomijając np. takich szczegółów jak zamach w Madrycie. Bezrobocie w Hiszpanii jest gigantyczne. W jaki sposób migranci ekonomiczni przyczynią się do jego zmniejszenia? Niech lepiej ksiądz biskup zajmie się ewangelizacją, bo z tą ostatnio w Hiszpanii chyba nie najlepiej.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11