Papieska audiencja dla włoskich pływaków: sport szkołą życia

Ojciec Święty przyjął na specjalnej audiencji Włoską Federację Pływacką oraz zawodników startujących w Rzymie w zawodach pływackich o „Trofeum Siedmiu Wzgórz”.

Papież przypomniał, że sport jest szkołą życia, a sami sportowcy stanowią dla młodzieży ważny wzór do naśladowania.

Franciszek podkreślił, że w zawodach sportowych nie liczą się jedynie wyniki, ale również ważną rolę odgrywa świadectwo sportowej dyscypliny, zdrowego współzawodnictwa i gry zespołowej. „Pokazujecie, jakie cele można osiągnąć dzięki trudowi treningów, które wymagają nie tylko wielkiego zaangażowania, ale i wielu wyrzeczeń” – mówił Franciszek do włoskich pływaków.

“ To wszystko stanowi wielką lekcję życia przede wszystkim dla waszych rówieśników – mówił Franciszek. – Pływanie, tak jak każda inna dziedzina sportu, jeśli trenowane jest lojalnie, staje się okazją formowania do wartości ludzkich i społecznych. Wzmacniając ciało, wzmacnia także charakter i wolę, pozwala lepiej się poznać, a także uczy wzajemnej akceptacji wśród zawodników.”

Papież wskazał na znaczenie „bycia jedną drużyną”, co, jak podkreślił, uczy sportowców wzajemnej współpracy, a także niesienia sobie pomocy.  Przypomniał też postać Noemi, włoskiej zawodniczki pływania synchronicznego, która zmarła kilka dni temu. Franciszek zapewnił o modlitwie za nią i jej rodzinę. Zaapelował również do  pływaków, by dzięki pozytywnemu językowi sportu starali się czynić lepszym świat, w którym żyją.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7