Kard. Zenari: ONZ robi zbyt mało, by rozwiązać kryzys w Syrii

Wojna w Syrii to konflikt międzynarodowy, a ONZ robi zbyt mało, aby go rozwiązać – uważa nuncjusz apostolski w tym kraju.

Niestety, droga do pozytywnego rozwiązania kryzysu w Syrii ciągle wiedzie pod górę – stwierdził kard. Mario Zenari. Jego zdaniem przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż nie jest to już wojna między Syryjczykami, ale przez ostatnie 7 lat włączyły się w nią różne światowe mocarstwa. Niestety sytuacja rozwija się w złym kierunku, zbyt wiele interesów regionalnych i międzynarodowych jest w nią zamieszanych.

Nuncjusz apostolski w Syrii dodał, że z roku na rok sytuacja coraz bardziej się komplikuje, brak pokory i granic w podejmowanych działaniach. Nie wiadomo, jak zakończy się ta tragiczna batalia. Wyraził również ubolewanie z powodu  podziałów wewnątrz Rady Bezpieczeństwa ONZ, która w tej kwestii mogłaby zrobić zdecydowanie dużo więcej.

«« | « | 1 | » | »»
 • maryja!
  23.05.2018 09:58
  Jest możliwych kilka rozwiązań, ale zawsze na korzyść Assada. Zwycięstwo definitywne reżimu, wycofanie Iranu z Syrii po rozmowach z Putinem i pełnej ocenie sytuacji w kwestii zaanagażowania tureckiego, utrata integralności terytorialnej z powodu zaangażowania tureckiego z większą częścią terytorium pozostającym pod kontrolą reżimu, sfinalizowanie rozmów pokojowych i osiągnięcie konsensu co do przyszłości Syrii np. w czasie dialogu w Astanie i wspólna walka Iranu, Rosji i Turcji do ostatecznego zwycięstwa, zagwarantowanie sobie przez Turcję rozdziału sił kurdyjskich i braku autonomii dla nich w powojennej Syrii, dialog międzynarodowy nad uczestnictwem reżimu Assada u władzy lub zaangażowanie militarne społeczności międzynarodowej przeciwko Assadowi w celu osłabienia pozycji Rosji na BW co prowadzi do bezpośredniej konfrontacji z Rosją w Syrii i może szerzej.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6