Oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. ks. Piotra Glasa

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik wydał dziś oświadczenie ws. ks. Piotra Glasa, obecnie duszpasterza w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

Oświadczenie

Informacja jakoby Episkopat Polski zajął stanowisko ws. ks. Piotra Glasa jest nieprawdziwa.

W związku z napływającymi pytaniami o ks. Piotra Glasa, na prośbę Rady Stałej KEP, bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w dn. 1 grudnia 2017 r. przesłał księżom biskupom pismo ks. prał. Stefana Wylężka, który jest rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Ks. prał. Stefan Wylężek przytacza w piśmie różne opinie nt. działalności ks. Piotra Glasa, zaznaczając, że obecna praca duszpasterska ks. Glasa w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii nie podlega jego ocenie, ponieważ – pracując w parafii angielskiej – jest on księdzem należącym do tej diecezji.

Trzeba podkreślić, iż bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w swoim piśmie skierowanym do biskupów w żaden sposób nie zajmował stanowiska ws. działalności ks. Piotra Glasa.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 12 grudnia 2017 r.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość Marek
  17.12.2017 12:51
  Do (prawie) wszystkich: nie macie racji. Każdy, kto wypowiada oceny wymienionych wyżej osób, kapłanów czy świeckich, jest w niebezpieczeństwie błędu. Nikt z nas nie wie, na jakim etapie drogi jest każdy z tych ludzi. Nie znamy ich duszy, nie wiemy, czy kroczą Bożą drogą, czy oddalają się od Niego. Jeżeli są jakieś dobre owoce ich działania - dziękować Panu Bogu, owszem, dodać otuchy tym ludziom. Ale ani zbytnie gloryfikowanie ani potępianie nie jest uprawnione - po prostu nie mamy wglądu w ludzką duszę. Kościół, nawet gdy potępiał jakieś poglądy czy książki, nie potępiał wprost ich autora jako człowieka. Miał i ma prawo potępić jakieś poglądy czy praktyki, jako obiektywnie złe. Z drugiej strony, Pan Bóg działa w naszych duszach w konkretnych sytuacjach życia i może się zdarzyć, że dotknie człowieka na dnie jego upadku, np. gdy leży pijany i na krawędzi śmierci. To nie znaczy, ze każdy powinien stać się alkoholikiem, by móc się nawrócić. Byłem kiedyś w odnowie, kilka lat i widzę ogromne szkody na duszy, z których długo się wciąż leczę, ale też jestem świadomy dobra z tego okresu, które zawdzięczam Panu Bogu i Matce Bożej, np. pewne lektury (św. Augustyn), trwanie w pobożności maryjnej, pielgrzymki czy modlitwy.
 • SZOPKA
  18.12.2017 23:45
  A o co chodzi? CZEMU BYLY EGZORCYSTA NIE POWINIEN PROWADZIC REKOLEKCJI W POLSCE?? SKORO EGZORCYZMOW NA NICH NIE PRZEPROWADZA? I CZEMU JAKS DIECEZJA BEZ WIEDZY EPISKOPATU PODAJE DO WIADOMOSCI TAKIE INFO? I SKAD DEON.PL TAK SZYBKO SIE O TYM DOWIEDZIAL I CZEMU ZACZAL TO ODRAZU ROZPOWSZECHNIAC? NIE ROZUMIEM CZEMU RODACY I DUCHOWNI ROBIA SOBIE TAKIE KUKU.... PRZEPROSMY SIE I ZAJMIJMY SIE PRAWDZIWA SZOPKA.. SZOPKA JEUSA !
 • +
  20.12.2017 03:16
  "Amor omnia vincit !
  Adveniat regnum Tuum !

  Ps. http://malydziennik.pl/jakiego-jezyka-boi-sie-diabel-egzorcysci-nie-maja-watpliwosci,9358.html. Skoncentrujmy sie juz na prawdziwym Gosciu Niedzielnym...
 • ELO
  18.05.2018 08:09
  JAK WY NIC NIE WIECIE ... OBY DOBRY BÓG DAŁ WAM ŚWIATŁO ... I OBUDZIŁ WAS ... KS. PIOTR GLAS MÓWI PRAWDĘ ... MÓWIE TO NIE Z POWODU JEGO WYSTĄPIEŃ W POLSCE I BYCIA EGZORCYSTĄ ... ALE USŁYSZAŁEM CO MÓWI ... A TYM BARDZIEJ JAK MÓWI O MATCE NAJŚWIĘTSZEJ. TO MI WYSTARCZY. MOJE DOŚWIADCZENIA ŻYCIOWE I OCHRONA MATKI NAJŚWIETSZEJ POTWIERDZAJĄ WSZYSTKO CO POWIEDZIAŁ...A ŚWIATŁO JAKIE DOSTAŁEM OD BOGA UMOCNIŁO MOJĄ WIARĘ. OBUDZIŁEM SIĘ I NAWRÓCIŁEM - NAWRACAM CODZIENNIE - BO JEST TO WALKA Z DIABELSKIMI POKUSAMI BYŁYMI I TERAŹNIEJSZYMI - IM BLIŻEJ BOGA TYM WIĘCEJ WALKI - STĄD WIEM ŻE IDĘ DOBRĄ DROGĄ. ŻYCZĘ WAM ABYŚCIE OTRZYMALI TAKIE ŚWIATŁO. BÓG Z WAMI.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11