Papież spotkał się z brytyjskimi imamami

Towarzyszył im katolicki arcybiskup Westminsteru kard. Vincent Nichols, będący głównym inicjatorem tej wizyty imamów w Watykanie.

Ojciec Święty spotkał się z imamami z Wielkiej Brytanii, reprezentującymi cztery organizacje zrzeszające umiarkowane nurty brytyjskiego islamu. Towarzyszył im katolicki arcybiskup Westminsteru kard. Vincent Nichols, będący głównym inicjatorem tej wizyty imamów w Watykanie. Jest to reakcja na islamski zamach w centrum Londynu sprzed dwóch tygodni, w którym zginęły 4 osoby, a 50 odniosło obrażenia.

Mówi kard. Nichols:

„Po zamachu w Westminsterze w całym kraju pojawili się muzułmanie, którzy mówili: «Ten zamachowiec nie działał w moim imieniu, islam jest zasadniczo religią pokoju, potępiamy ten zamach». Ale tych głosów nie było słychać. Nie dano im właściwego miejsca. Dlatego jednym z celów tej wizyty jest odpowiednie nagłośnienie tych właśnie głosów islamu” – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Nichols.

Do tak nakreślonego celu wizyty nawiązał też Franciszek w krótkim pozdrowieniu do przedstawicieli umiarkowanego islamu z Wielkiej Brytanii.

„Cieszę się, że naszym głównym zadaniem jest teraz nastawianie ucha, słuchanie. Słuchać i nie spieszyć się z odpowiedzią. Przyjąć słowo brata, siostry, a dopiero potem zastanowić się nad moim słowem. Umiejętność słuchania jest bardzo ważna. Co ciekawe, ludzie, którzy potrafią słuchać, mówią cicho i spokojnie. Natomiast ci, którzy nie mają tej umiejętności, mówią głośno, a nawet krzyczą. Jesteśmy braćmi, wszyscy musimy mówić, słuchać spokojnie, wspólnie poszukiwać drogi. A kiedy słuchamy i mówimy, już jesteśmy na drodze” – powiedział Ojciec Święty.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7