Niemcy: biskupi przeciwni "małżeństwom dla wszystkich"

Wprowadzenie cywilnego małżeństwa dla osób tej samej płci zapowiedziała niedawno Socjaldemokratyczna Partia Niemiec SPD z Martinem Schulzem na czele.

Niemieccy biskupi są stanowczo przeciwni tzw. „małżeństwom dla wszystkich“. Arcybiskup Berlina Heiner Koch powiedział dziś w wywiadzie dla Passauer Neue Presse, że episkopat ma zastrzeżenia co do zgodności takiego modelu prawnego z niemiecką konstytucją. Wprowadzenie cywilnego małżeństwa dla osób tej samej płci zapowiedziała niedawno Socjaldemokratyczna Partia Niemiec SPD z Martinem Schulzem na czele.

Abp Koch skrytykował takie nazewnictwo. Jako przewodniczący komisji episkopatu ds. małżeństwa i rodziny stwierdził, że zalegalizowane już w Niemczech związki partnerskie – inaczej niż małżeństwa – nie mogą rodzić potomstwa. Abp Koch zaznaczył, że episkopat Niemiec wielokrotnie zwracał uwagę na różnicę między małżeństwem a związkami partnerskimi i odesłał do papieża Franciszka, który w adhortacji Amoris Laetitia stwierdza, że związków osób tej samej płci nie można stawiać na równi z małżeństwem, ponieważ zamknięte przed nimi jest przekazywanie życia, które zapewnia przyszłość społeczeństwa.

Podobnie wypowiedział się w kolońskiej archidiecezjalnej rozgłośni Domradio biskup pomocniczy Ansgar Puff, który dodał, że nauka Kościoła nie wyklucza żadnej osoby. „Każdy człowiek ma taką samą wartość i godność i jest kochany przez Boga, niezależnie od jego seksualnej skłonności. Krytykowane jest jednak wprowadzanie tej skłonności w praktykę i zakładanie związków, ponieważ seksualność – jak stwierdził bp Puff – związana jest istotowo z przekazywaniem życia.

Osoby homoseksualne mają swoje miejsce w Kościele, ale nie powinny zawierać związków małżeńskich, powiedział biskup Puff powołując się na papieża Franciszka i adhortację Amoris Laetitia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10