Warszawskim Targom Wydawców Katolickich, które rozpoczynają się jutro na Zamku Królewskim, towarzyszy szereg ciekawych spotkań i debat. Na które warto się wybrać?
W sobotę o 14.00 (namiot przed Arkadami) Instytut Książki organizuje "wyznanie wiary", w którym wezmą udział poeci, sięgający do chrześcijańskich korzeni kultury: nasz redakcyjny kolega Szymon Babuchowski oraz Krzysztof Kuczkowski i Wojciech Wencel. W tym samym czasie w sali kinowej rozpocznie się spotkanie o modlitwie psalmami, w którym weźmie udział ks. dr Michał Kozak MIC, autor tekstów publikowanych w cyklu "Pokochać psalmy" w miesięczniku „Oremus”.
Na kanwie książki "Ojciec Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika" o 14.30 (sala koncertowa) Wydawnictwo ESPRIT organizuje dyskusję o nieznanym szerzej obliczu ojca Maksymiliana – męczennika z wielkim dorobkiem ewangelizacyjnym, innowatora, wynalazcy i lidera opinii. Gośćmi będą: autor biografii Tomasz Terlikowski, asystent Rycerstwa Niepokalanej ojciec dr Piotr Cuber OFMConv, historyk prof. Jan Żaryn oraz aktor Adam Woronowicz, odtwórca roli Maksymiliana Kolbe w filmie "Dwie korony".
Ojciec Barry Fischer CPPS, dyrektor Międzynarodowego Centrum Duchowości Krwi Chrystusa, będzie gościem spotkania w sali kinowej o 15.00, gdzie będzie mówił o odnowie Kościoła.
Pół godziny później w namiocie dziecięcym przed Arkadami rozpocznie się debata: "Narzeczeństwo tak, ale jak? Co z tymi kursami przedmałżeńskimi?", z udziałem: Weroniki i Jana Kostrzewów (twórcy wideobloga ,,Weronika Kostrzewa”), Moniki i Marcina Gomułków (twórcy bloga), ks. Jarosława Kotula (prowadzący kursy przedmałżeńskie, wikariusz parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie) oraz ks. dr. Marcina Szczerbińskiego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.
Nie tylko zwolenników zdrowego odżywiania zainteresuje rozmowa z Krystyną Dajką i ks. Łukaszem Piórkowskim, autorami książki "Post Daniela" - o coraz bardziej popularnej kuracji "ciała i ducha" (sobota, 16.00 w namiocie przed Arkadami).
"Moda na rozwód. Naprawić czy wyrzucić?" - to tytuł sobotniej debaty z udziałem: ks. dr. Marka Dziewieckiego (psycholog, duszpasterz rodzin, autor książek o małżeństwie i rodzinie), Anny i Krzysztofa Skórzyńskich (małżonkowie z trójką dzieci), ks. dr. Przemysława Drąga (dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin), Marzeny Nowak (Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR). Zaprasza na nią o 16.45 do namiotu dziecięcego Stacja7.PL.
Sobotni maraton zakończy o 18.00 debata w kościele środowisk twórczych (pl. Teatralny 20), zorganizowana wokół książki Jeana Vanier "Wielkie pytania życia". Udział w niej zapowiedzieli: Jan Turnaua ("Gazeta Wyborcza"), Zbigniew Nosowski („Więź”), Wojciech Bonowicz i ks. Grzegorz Michalczyk.
Niedzielne spotkania rozpocznie o 13.00 (namiot przed Arkadami) rozmowa Piotra Żyłki (redaktor naczelny portalu Deon.pl) z Katarzyną Olubińską (dziennikarką „Dzień Dobry TVN”) i jezuitą ks. Grzegorzem Kramerem, zatytułowana "Bóg w wielkim mieście". O 14.30 w sali koncertowej odbędzie się ważne spotkanie wokół książki "Życie jest cudem". Wezmą w niej udział: autorka Dorota Łosiewicz oraz bohaterowie książki, którzy sprostali wyzwaniu, by przyjąć na świat wymagającą miłość.
Program targów dostępny na: www.swk.pl.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.