Bóg nie stawia granic

Bóg nie stawia żadnych granic miłosierdziu. To my możemy postawić Bogu granicę i powiedzieć, że nie chcemy przyjąć – mówił ks. Michał Olszewski podczas VI Podkarpackiego Forum Charyzmatycznego w Krośnie. Były egzorcysta, a obecnie dyrektor Grupy Medialnej Profeto, który pełni również posługę misjonarza miłosierdzia, wygłosił w sobotę konferencję „Wolą Bożą jest miłosierdzie”.

Ks. Olszewski wskazywał, że modlitwa w intencji własnej lub innych osób może poprzez różne natchnienia zmienić ludzkie serce i doprowadzić do nawrócenia. – Nieraz mówię rodzicom, którzy bardzo przeżywają, że ich dorastające dzieci odchodzą od Kościoła i sakramentów: omadlajcie ich, nie panikujcie, bo Bóg będzie działał na ich serca. Jeśli będziecie ich otaczać swoją modlitwą, to w momencie, gdy dadzą choć odrobinę zgody, to wszystko na nich spadnie jak deszcz. Bóg ich przyciągnie do siebie – zapewniał.

Ks. Olszewski podkreślił, że Bóg nie stawia żadnych granic miłosierdziu. – Bóg się w żaden sposób nie ogranicza. Jedyną granicą dla Bożego miłosierdzia co może być? Nasza wolna wola. To my możemy postawić Bogu granicę i powiedzieć, że nie chcemy przyjąć – mówił. – To jest nasz dramat, gdyż z jednej strony mamy największy dar, jakim jest wolna wola. Z drugiej, jeśli będzie źle wykorzystana, może postawić Bogu granicę – dodał.

Duchowny, powołując się na książkę bp. Grzegorza Rysia „Skandal miłosierdzia” zauważył, że człowiek wyobraża sobie, iż Bóg okaże mu miłosierdzie nawet po najcięższych grzechach i że ono mu się wręcz należy. Jednocześnie nie dopuszcza myśli, że z tych samych grzechów Bóg może rozgrzeszyć innego człowieka. – Nie możemy sobie przywłaszczyć miłosierdzia – przestrzegał kapłan.

- Bóg objawia nam swoje miłosierdzie i pokazuje, że jest ono Jego wolą w tym, że pozwala nam na bliskość. Bóg stał się człowiekiem. To jest nieprawdopodobne. Przecież nikt w kosmosie nie wyznał miłości w bardziej spektakularny sposób niż nasz Pan. On, który jest Bogiem, z miłości do człowieka, postanowił stać się człowiekiem. To jest absolutne szaleństwo, Bóg pozwala nam na taką bliskość, że nawet możemy Go spożyć – mówił ks. Olszewski.

Ale, jak zaznaczył, jest to kruchy dar, ponieważ wystarczy utracić łaskę uświęcającą, aby utracić tę bliskość.
Ks. Michał Olszewski SCJ należy do Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (sercanie). Obecnie jest dyrektorem Grupy Medialnej Profeto i twórcą ewangelizacyjnego internetowego Radia Profeto.pl. Kiedyś był egzorcystą diecezji kieleckiej. Jest jednym z misjonarzy miłosierdzia archidiecezji krakowskiej, ustanowionym na czas Jubileuszowego Rok Miłosierdzia.

VI Podkarpackie Forum Charyzmatyczne odbywa się 5 i 6 listopada w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zgromadziło kilka tysięcy uczestników. Na program składają się konferencje tematyczne, świadectwa, modlitwy i śpiewy oraz modlitwy uwielbienia. Hasło tegorocznego spotkania brzmi „Wola Boża”.

Organizatorami Forum są: parafia św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie oraz Odnowa w Duchu Świętym archidiecezji przemyskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8