Niech w waszym życiu owocuje orędzie Bożego Miłosierdzia

Papież zwrócił się do Polaków zebranych na placu św. Piotra.

Z życzeniem, by orędzie Bożego Miłosierdzia owocowało w naszym życiu zwrócił się do Polaków papież Franciszek. Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty podsumował swoją ostatnią wizytę apostolską w Gruzji i Azerbejdżanie. TŁUMACZENIE: 
„Serdecznie pozdrawiam Polaków, a w szczególny sposób obecnych tu byłych więźniów nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Przypomniała ona światu, że Bóg jest bogaty w miłosierdzie, a Jego miłość jest potężniejsza od śmierci, grzechu i wszelkiego zła. Niech orędzie Jezusa Miłosiernego - przez nią przekazane - owocuje w waszym życiu pogłębieniem więzi z Bogiem i czynami miłosierdzia. Zawierzając Bogu w modlitwie samych siebie i trudne sprawy świata powtarzajmy często: „Jezu ufam Tobie”. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.” 

W dzisiejszej audiencji udział wzięli m.in. uczestnicy pielgrzymki Fundacji Maximilian-Kolbe-Werk - więźniów obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Obecni byli także pielgrzymi z Polskiej Misji Katolickiej w Kolonii; z parafii św. Marcina w Szebni w diec. rzeszowskiej; oraz par. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zabieżkach w diec. siedleckiej. 

W sumie na placu św. Piotra w Watykanie zgromadziło się ok. 25 tys. wiernych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11