Papieskie przesłanie na Kongres Społeczny w Holandii

„Siła powiązania” to temat odbywającej się w Doorn w Holandii konferencji o chrześcijańskich inspiracjach w nauczaniu społecznym. Z tej okazji specjalne przesłanie w imieniu Papieża wystosował kard. Pietro Parolin.

Watykański sekretarz stanu wskazuje uczestnikom wagę podkreślania we współczesnym, zglobalizowanym świecie, prymatu osoby. Zauważa, że Papież zachęca ich do promowania większej świadomości szczególnej godności ludzkich relacji, przez co dowartościowuje się konkretną osobę, a w ten sposób pobudza do okazania szacunku każdemu człowiekowi.

Przywołując myśl Ojca Świętego z encykliki „Laudato si'” kard. Parolin zauważa, że dyskutując o ważnych problemach społecznych naszych czasów nie można zapominać, iż „równocześnie pilna staje się potrzeba humanizmu odwołującego się do różnych dziedzin wiedzy, w tym do ekonomii, by wypracować wizję bardziej wszechstronną i integrującą” (por. „Laudato si'”, 141). „W związku z tym Franciszek modli się, by uczestnicy konferencji zwrócili szczególną uwagę na problemy ludzi ubogich i zepchniętych na margines, tak by każdy system gospodarczy, polityczny i społeczny mógł służyć potrzebom i rozwojowi wszystkich ludów, a także chronił świat stworzony, włodarstwo które Bóg powierzył ludzkości” – czytamy w przesłaniu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11